Pracowity dzień kołobrzeskiej drogówki. Tylko wczoraj policjanci odnotowali 52 wykroczenia drogowe

W związku akcją „Prędkość” na terenie powiatu kołobrzeskiego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu przeprowadzili wzmożone kontrole drogowe. Drogówka podczas działań zatrzymała m.in. 3 prawa jazdy kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h.

Tylko wczoraj mundurowi z kołobrzeskiej „drogówki” podczas działań „Prędkość” wyeliminowali z ruchu 3 kierujących, którzy nie zastosowali się do obowiązujących przepisów i przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Zatrzymani kierujący rozpędzili się kolejno od 132, 134 do 135 km/h na drodze gdzie ograniczenie prędkości, z jaką wolno się poruszać to 80 km/h. Wszystkim kierującym zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy i ukarano mandatami karnymi w wysokości 500 złotych oraz nałożono po 10 punktów.

W działaniach brało udział 12 funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego. Skontrolowano ogółem 53 pojazdy, ujawniono 52 wykroczenia drogowe, z czego 40 wykroczeń polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości, nałożono 41 mandatów karnych oraz zastosowano 11 środków oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend