Prestiżowa „Błękitna Flaga” dla Mariny Solnej

Kolejny raz na maszcie w Marinie Solnej Kołobrzeg będzie powiewać „Błękitna Flaga”, międzynarodowe wyróżnienie przyznane za spełnienie rygorystycznych norm czystości wody i bezpieczeństwa na rok 2019.

Błękitna Flaga jest programem realizowanym w celu promowania ekologii, ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju w miejscowościach nadmorskich. Program ten spełnia także ważną rolę zwiększania świadomości ekologicznej turystów oraz społeczności lokalnych.

Wyróżnienie certyfikatem Błękitnej Flagi jest przyznawane kąpieliskom i marinom, działającym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, które spełniają najwyższe kryteria w zakresie  jakości wody,  działań na rzecz edukacji ekologicznej,  zarządzania środowiskowego i bezpieczeństwa oraz jakości prowadzonych usług.

Kąpieliska bez Błękitnej Flagi

Błękitna Flaga nie zawiśnie na kołobrzeskich kąpieliskach. Wszystko przez ich reorganizację, którą wymusiła nowa ustawa o prawie wodnym. Od dwóch lat mamy 11 nowych miejsc, w których można się kąpać. Tymczasem kryteria tzw. Błękitnej Flagi, trzeba spełniać co najmniej cztery lata bez przerwy. Tak więc Kołobrzeg musi się starać o to prestiżowe wyróżnienie od nowa.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend