Prezydent Kołobrzegu wysoko w rankingu „Newsweeka”. W innym plebiscycie doceniono miasto za budownictwo społeczne

Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska znalazła się w N15 najlepszych prezydentów miast w Polsce. Zajęła 6 miejsce, plasując się za prezydentem Świnoujścia i przed prezydentem Gdańska. Pierwsze miejsce zajął prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Fot. Archiwum

Ranking N15 realizowany przez redakcję tygodnika „Newsweek” to plebiscyt, w którym głosy na siebie oddają sami prezydenci i prezydentki miast. Nad przebiegiem głosowania czuwa kapituła. 

Link do artykułu: TUTAJ

II miejsce w rankingu „Wspólnoty” w kategorii „Budownictwo komunalne i społeczne 2000-2020”

Kołobrzeg zajął II miejsce w kategorii „Miasta Powiatowe” w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego Wspólnota, w kategorii „Budownictwo komunalne i społeczne 2000-2020”. 

Ranking został opracowany przez zespół naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego na podstawie danych GUS. Ogólna liczna mieszkań komunalnych oraz społecznych czynszowych wybudowana przez jednostkę samorządową została podzielona przez 1000 mieszkańców. Uzyskany wskaźnik – liczby takich mieszkań przypadających na tysiąc mieszkańców – posłużył do zbudowania rankingu za lata 2000-2020. 

Prestiżowe II miejsce to dla nas ważne wyróżnienie, bo Wspólnota to Pismo Samorządu Terytorialnego, które w sposób matematyczny, czyli obiektywny ocenia i patrzy na budownictwo komunalne na przestrzeni ostatnich 20 lat. Wg danych KTBS takich mieszkań w Kołobrzegu powstało niemal 550 – mówi Anna Mieczkowska, prezydent miasta. 

Nagrody wręczono w środę, 6 października podczas XIX Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach, w którym uczestniczył prezes KTBS, pan Robert Cieciora. 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend