Prognoza od Meteo Kołobrzeg: w poniedziałek czeka nas pogorszenie pogody

Meteo Kołobrzeg opublikował na swoim profilu na Facebooku prognozę na poniedziałek (11.10). Niestety, czeka nas pogorszenie pogody.

Fot. Marek Augustyniak.

-Temperatura minimalna nad ranem osiągnie ok.2/4 st. C (im dalej od morza tym chłodniej) – przewiduje Meteo Kołobrzeg – Maksymalnie popołudniu w cieniu na wysokości 2 m nad gruntem odnotujemy ok.13/14 st. C. (…) Wyż z Białorusi odsunie się na wschód nad Rosję i na pogodę w regionie zacznie wpływać niż z północnej części Skandynawii. Przed południem dominować ma zachmurzenie dużego stopnia oraz zachmurzenie całkowite.

I dalej: – W godzinach okołopołudniowych niebo rozpogodzi się. W godzinach popołudniowych w powietrzu o niestabilnej równowadze pionowej rozwiną się chmury konwekcyjne niosące przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu (chwilami silnym). Chmury z przelotnymi opadami deszczu nadejdą głównie w godzinach późno popołudniowych i wieczornych (nie oznacza to, że wcześniej opady są całkowicie wykluczone). Wzrośnie prędkość wiatru. Do godzin popołudniowych wiać ma umiarkowanie i dość silnie, a wieczorem i w ciągu nocy z poniedziałku na wtorek silnie. Porywy wiatru dochodzić mogą do 70-75 km/h. Lokalnie niewykluczone są burze.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend