Program Mieszkanie Plus w Kołobrzegu? Władze miasta nie mają nic przeciwko

W piątek burmistrz Gościna podpisał list intencyjny w sprawie udziału w rządowym programie Mieszkanie Plus, który przez obecny rząd reklamowany jest jako program budowy tanich mieszkań na wynajem z opcją wykupu.

Listy intencyjne w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie podpisało w sumie 21 samorządów z terenu woj. zachodniopomorskiego. Chęć budowania „Mieszkań Plus” zadeklarowały m.in. Białogard, Darłowo, Drawsko Pomorskie oraz Węgorzyno. Z terenu powiatu kołobrzeskiego list podpisało tylko Gościno. Pisaliśmy o tym wczoraj. Dziś znamy stanowisko kołobrzeskiego Urzędu Miasta, które w tym gronie się nie znalazło.

– Władze miasta nie mają nic przeciwko temu, żeby program Mieszkanie Plus był realizowany na terenie miasta – zapewnia Jacek Woźniak, wiceprezydent Kołobrzegu – Pod warunkiem jednak, że nieruchomości przeznaczone na jego realizację przekaże Skarb Państwa.

Chodzi na przykład o osiem działek położonych w narożniku ulic Brukselskiej i Berlińskiej. Jest to prawie 1,5 ha gruntów inwestycyjnych. W miejskim planie zagospodarowania przestrzennego nieruchomości te są przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne. Tereny te są dziś w zasobach Agencji Mienia Wojskowego i zdaniem władz miasta, to właśnie tam mógłby być realizowany rządowy program Mieszkanie Plus.

– Nieruchomości będące własnością miasta, a również posiadające w planie zagospodarowania przestrzennego funkcje mieszkaniowe, planujemy bądź to zbyć, w celu powiększenia dochodów majątkowych gminy, bądź przekazać do Kołobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, w celu realizacji polityki mieszkaniowej miasta – mówi Jacek Woźniak i dodaje: – Gdyby Rząd RP uruchomił program wsparcia budownictwa socjalnego, to z pewnością bylibyśmy zainteresowani uczestnictwem w nim, samodzielnie lub przez naszą spółkę, bo rozwiązywalibyśmy problemy najuboższych. Program Mieszkanie Plus tego obszaru nawet nie dotyka.

 

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend