Przepraszam, czy ja byłam z pieskiem czy bez pieska?

Wyjeżdżając na wakacje nie musisz wcale zostawiać swojego psa u rodziny czy w psim hotelu. Możesz go zabrać ze sobą. My sprawdzamy jak czworonogi traktowane są w kołobrzeskich hotelach i restauracjach oraz ile kosztuje pobyt z pupilem w hotelu.

Obdzwaniamy część kołobrzeskich hoteli, ośrodków i pensjonatów. Wniosek? Dzielą się one na te które przyjmują gości z ich czworonożnymi pupilami i takie które nie zezwalają na przyjazd z psem.

Zajmiemy się tą pierwszą grupą. Wszystkie obiekty hotelowe, które zezwalają na przyjazd z psem wprowadzają pewne ograniczenia. Najczęściej przyjmowane są psy do 40 centymetrów wzrostu lub 5 kilogramów wagi. Należy się też liczyć z dodatkowymi kosztami. Za każdy dzień z psem dopłacimy od 40 do nawet 100 złotych dziennie.  

Obowiązują też pewne zasady. Pies powinien znajdować się w pokoju i powinien być wyprowadzany w wyznaczone miejsca na smyczy i w kagańcu. Właściciel musi także sprzątać po swoim pupilu. W przypadku podejrzenia, że zwierzę niszczy wyposażenie pokoju lub zakłóca spokój innych, dyrekcja może zażądać opuszczenia obiektu.

Teraz kolej na restauracje. W Kołobrzegu nie znaleźliśmy restauracji czy kawiarni gdzie można by było wejść z psem. Jeżeli taką znacie dajcie znać w komentarzach. Nie ma za to problemu w tych lokalach, które posiadają ogródki. Tam też psiak może liczyć na darmową miskę wody.

W tytule cytat z komedii Juliusza Machulskiego „Vabank II czyli riposta” 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend