Przetarg unieważniony. Ale budowa ścieżki rowerowej między platanami i tak wkrótce ruszy

Przetarg na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Łopuskiego (od mostu na Kanale Drzewnym do skrzyżowania z ul. Jedności Narodowej) został unieważniony. Jednak budowa i tak wkrótce ruszy.

-Prawo Zamówień Publicznych od 1 stycznia daje nam możliwość, że jeżeli przetarg został nierozstrzygnięty, a zgłosi się firma, która chciałaby realizować inwestycje w ramach tych środków i nie zmieniając SIWZu (Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia – dop. red.) podpisać umowę i taka umowa została 13 czerwca podpisana. – poinformował wczoraj podczas sesji Rada Miasta, wiceprezydent Kołobrzegu Jerzy Wolski.

Budowa ścieżki powinna ruszyć lada dzień. Wykona ją firma STRABAG. Ścieżka ma być gotowa do 30 listopada. Miasto zapłaci za nią 570 tys. zł.

To może być jeden z najładniejszych odcinków ścieżek rowerowych w mieście. Jego budowa wymaga jednak zupełnie innego podejścia niż w innych rejonach miasta i szczególnej ostrożności, bo powstanie m.in. w obrębie cennego pomnika przyrody jakim jest Aleja Platanów Klonolistnych, wzdłuż ulicy Łopuskiego.

Ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Łopuskiego będzie miała 2 metry szerokości. Na odcinku między platanami nawierzchnia zostanie wykonana z czerwonego kruszywa mineralnego. Prace przy pomnikowej alei będą wykonywane ręcznie, bez ciężkiego sprzętu. Między platanami dla zachowania niezbędnych warunków wodnych ścieżka zostanie wykonana z nawierzchni mineralnej, na podbudowie z kruszywa naturalnego, bez obrzeży betonowych.

Poza pomnikiem przyrody nawierzchnia zostanie wykonana z kostki betonowej. Zostaną również przebudowane chodniki i zjazdy.

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend