Punkt Szczepień Masowych przeciwko COVID-19 w hali Łuczniczka. Kiedy mógłby ruszyć?

Punkt Szczepień Masowych przeciw COVID-19 w hali Łuczniczka? Takie miejsce wskazały władze naszego miasta.

Utworzenie PSM-ów przez jednostki samorządu terytorialnego jest dobrowolne. Miasta decydują się na ich otwarcie w związku ze spodziewanym zwiększeniem dostaw szczepionek przeciw COVID-19

Przypomnijmy, że podczas marcowej sesji Rady Miasta prezydent Anna Mieczkowska stwierdziła, że miasto jest zainteresowane utworzeniem takiego punktu, w których mogłyby szczepić się wszystkie chętne osoby i zapowiedziała w tym zakresie współpracę z wojewodą zachodniopomorskim.

Dzisiaj prezydent Kołobrzegu była w Łuczniczce, by sprawdzić, czy obiekt nadaje się na PMS i ewentualnie jakich nakładów potrzebuje, by go dostosować do nowej funkcji. Decyzja jest na tak.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, masowe szczepienia mogłyby ruszyć przy Łopuskiego od 19 kwietnia.

-Nie tracimy czasu, pracujemy nad utworzeniem Punktu Szczepień Masowych w Hali Łuczniczce w Kołobrzegu – mówi Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu – Chcę zapewnić wszystkim mieszkańcom możliwość jak najszybszego zaszczepienia się. Im więcej osób przyjmie szczepionkę przeciwko COVID-19, tym większa szansa na zwalczenie pandemii, pełne otwarcie gospodarki i powrót do życia bez obostrzeń.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend