Radna pyta, czy kadra z miejskich przedszkoli i żłobka przejdzie testy na koronawirusa? Raczej nie…

You are currently viewing Radna pyta, czy kadra z miejskich przedszkoli i żłobka przejdzie testy na koronawirusa? Raczej nie…

O ewentualne wykonanie testów na koronawirusa kołobrzeskim nauczycielom i opiekunom powracającym do pracy podczas dzisiejszej (19 maja) komisji społecznej pytała radna Małgorzata Grotto (klub Kołobrzescy Razem). Radna przywołała przykład Łodzi, gdzie takie testy wykonano i gdzie u co siódmego nauczyciela stwierdzono koronawirusa.

Na zdjęciu Miejskie Przedszkole nr 3 przy ul. Unii Lubelskiej. Fot. FB/MP nr 3

Na pytanie radnej Rady Miasta odpowiadała zastępczyni prezydent Kołobrzegu do spraw społecznych, Ilona Grędas -Wójtowicz.

– Koszt przebadania wszystkich tych osób, to około pół miliona złotych, zakładając, że byłyby to testy wysokiej jakości, których cena to około 450 – 500 złotych. Gdybym miała pokłady niespożytych środków finansowych, to nie wdziałabym problemu, aby takie testy przeprowadzić. Nie mniej, jednak gdybyśmy zmierzali do przebadania nauczycieli, to takie badania należałyby się także urzędnikom Urzędu Miasta, Straży Miejskiej, pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i innych jednostek miejskich, w tym spółek, gdzie dochodzi do kontaktu z osobami z zewnątrz. – stwierdziła Ilona Grędas – Wójtowicz, dodając, że miejski budżet nie jest z gumy. Urzędniczka zaznaczyła jednocześnie, że sprawę ewentualnych testów dla pracowników placówek opiekuńczo-edukacyjnych skonsultuje z prezydent Kołobrzegu.

Jak poinformowała wiceprezydent w miejskich przedszkolach i żłobku, pracuje ponad 800 pracowników, nauczycieli i obsługi.  

Dodaj komentarz