Radny Woźniak zapowiada pozew wzajemny i mówi: dziś postąpiłbym tak samo

– Dziś postąpiłbym tak samo – mówi naszemu portalowi radny Jacek Woźniak trzy dni po tym jak podczas ostatniej sesji Rady Miasta wyszło na jaw, że zawiadomił wojewodę zachodniopomorskiego ws. wygaszenia mandatu radnego Adama Hoka. Dziś radny Woźniak musi się liczyć z dwoma pozwami sądowymi.

Sprawę opisaliśmy w poniedziałek. Link do tekstu, w którym opublikowaliśmy również nagranie wideo z wystąpieniem radnego Hoka, umieszczamy pod tekstem. Przypomnijmy tylko, że zdaniem radnego Woźniaka, Adam Hok złamał zakaz prowadzenia przez radnego działalności gospodarczej na miejskim mieniu. Chodzi o 15 mwk. miejskiego chodnika, na którym stał latem ogródek gastronomiczny przyległy do restauracji Maltgarden. Radny Hok jest udziałowcem mniejszościowym spółki pod tą samą nazwą, która prowadzi restaurację i wspomniany ogródek.

Rolę jaką radny Hok ma pełnić w spółce Jacek Woźniak miał sprawdzać m.in. w Centralnym Rejestrze Beneficjentów Rzeczywistych, gdzie – jak mówi – radny Hok jeszcze dziś figurował jako beneficjent rzeczywisty i reprezentant tej firmy.

To zdaniem radnego Woźniaka przesłanka, by wygasić radnemu Hokowi mandat za złamanie ustawowego zakazu i dlatego zawiadomił wojewodę zachodniopomorskiego.

– To procedura legalna, każdy obywatel ma prawo podjąć takie działanie – mówi radny Woźniak – A radny Hok jest osobą publiczną i jego działania powinny być transparentne. Nie wiem dlaczego reaguje tak emocjonalnie i nerwowo. Sprawa w gruncie rzeczy jest prosta.

Na nasze kolejne pytanie, czy nie można było wyjaśnić sprawy na miejscu bez angażowania wojewody zachodniopomorskiego ze Szczecina odpowiada: – Trudno mieć zaufanie do Rady, w której jest się w mniejszości.

Natomiast zapowiedzi Adama Hoka, że wniesienie przeciwko niemu powództwo cywilne z powodu naruszenia dóbr osobistych i złoży drugi pozew ws. potencjalnych szkód wyrządzonych spółce Maltgarden, radny Woźniak skwitował:

-Jeżeli otrzymam od radnego Hoka pozew o naruszenie dóbr osobistych rozważę z moimi prawnikami złożenie pozwu wzajemnego o naruszenie moich dóbr osobistych.

Więcej w naszym materiale wideo z dzisiejszej konferencja prasowej radnego Jacka Woźniaka w tej sprawie.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend