Rekordowo niska stopa bezrobocia w powiecie kołobrzeskim. Jest tak dobrze, że aż źle

Na koniec roku bez pracy w powiecie kołobrzeskim było 719 osób, w tym 400 to kobiety. Według ostatnich danych z Wojewódzkiego Urzędu Pracy stopa bezrobocia rejestrowanego w naszym powiecie wyniosła zaledwie 2,6 procent.

Jednocześnie w listopadzie na terenie powiatu kołobrzeskiego pracowało 2800 cudzoziemców, głównie z Ukrainy.

Z perspektywy pracowników są to świetne wiadomości. Jest praca, a wartość zarabianych pieniędzy nie spada. Można też negocjować podwyżki. Jednak taka sytuacja staje się coraz większym wyzwaniem dla przedsiębiorców i całej gospodarce może odbić się czkawką. Przedsiębiorcy już odnotowują brak pracowników i trudności z ich znalezieniem. Mają też inne kłopoty…

Badanie Aon Bet Employers

Jak wynika z badań Aon Best Employers, ponad połowa zatrudnionych osób  nie jest lojalna swojej firmie, co negatywnie wpływa na ich wydajność. Aż 52% polskich pracowników nie czuje się zaangażowanych w wykonywaną pracę, a różnica pomiędzy Polską i Europą w tym zakresie osiągnęła rekordową wartość – 14%. W Polsce poziom zaangażowania pracowników wyniósł jedynie 48%, dla porównania w Europie wskaźnik ten wynosi 62%, a globalnie 63%.

Dziś w kołobrzeskim Powiatowym Urzędzie Pracy było 182 ofert pracy. Jak informowali nas czytelnicy po ostatnim naszym artykule o rynku pracy, są to oferty najczęściej za najniższe wynagrodzenie.

Za brak rąk do pracy specjaliści od rynku pracy obciążają głównie demografię i emigrację Polaków do krajów Europy.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend