Rondo, które ma powstać w centrum Kołobrzegu, będzie nosić nazwę Praw Kobiet? Jest petycja w tej sprawie

Strajk Kobiet Kołobrzeg zbiera podpisy pod petycją ws. nazwania ronda, które ma wkrótce powstać w centrum Kołobrzegu, Rondem Praw Kobiet.

W mediach społecznościowych Strajk Kobiet Kołobrzeg pisze:

Jeśli chcesz zmieniać świat, to zacznij od swojego podwórka! Dlatego śladem innych miast, rozpoczynamy zbiórkę podpisów pod petycją o nadanie rondu w centrum Kołobrzegu nazwy RONDO PRAW KOBIET! Dlaczego to dla nas ważne, można przeczytać w treści petycji, którą załączamy pod postem. Osoby chętne wesprzeć nas swoim podpisem zapraszamy do kontaktu. Zbiórkę zakończymy 8.03.2021!!!”.

Taką nazwę miałoby nosić rondo, które ma powstać na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej i Sybiraków. Podpisy pod petycją będą zbierane do 8 marca. Następnie trafi ona do Rady Miasta.

Przypomnijmy, że podczas jednego z ulicznych protestów, protestujący wbili symboliczną tabliczkę z nazwą „Rondo Praw Kobiet” na wyspie skrzyżowania przy prokuraturze.

strajk 3 1024x576 - Rondo, które ma powstać w centrum Kołobrzegu, będzie nosić nazwę Praw Kobiet? Jest petycja w tej sprawie
strajk2 725x1024 - Rondo, które ma powstać w centrum Kołobrzegu, będzie nosić nazwę Praw Kobiet? Jest petycja w tej sprawie

2 komentarze

Napisz komentarz
  1. 25 lutego, 04:53 Pan M

    Jedna uwaga – proszę tak nie nazywać ronda przy prokuraturze. Wymienione rondo powinno nosić szczególną nazwę, adekwatną do wyjątkowości tego obiektu oraz miejsca i sposobu jego lokalizacji. Już obrażono w moim przekonaniu jednego patrona nazywając jego imieniem tego gniota, trwale dewastującego spory fragment infrastruktury ulicznej i obniżającego jego funkcjonalność oraz przyjazność dla transportu zbiorowego. O obniżeniu waloru estetyki, naruszeniu linearności Alei Niepodległości bezpodstawnie nazwanej imieniem polityka z Watykanu.

    Reply this comment
  2. 25 lutego, 04:57 Pan M

    Słuszna petycja, przy czym – proszę tak nie nazywać ronda przy prokuraturze. Wymienione rondo powinno nosić szczególną nazwę, adekwatną do wyjątkowości tego obiektu oraz miejsca i sposobu jego lokalizacji. Już obrażono w moim przekonaniu jednego patrona nazywając jego imieniem tego gniota, trwale dewastującego spory fragment infrastruktury ulicznej i obniżającego jego funkcjonalność oraz przyjazność dla transportu zbiorowego. O obniżeniu waloru estetyki, naruszeniu linearności Alei Niepodległości bezpodstawnie nazwanej imieniem polityka z Watykanu.

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend