Rozpoczęło się ostateczne odliczanie do największej w Polsce, osadzonej w realiach II wojny światowej, inscenizacji historycznej

You are currently viewing Rozpoczęło się ostateczne odliczanie do największej w Polsce, osadzonej w realiach II wojny światowej, inscenizacji historycznej

Muzeum Oręża Polskiego rozpoczęło właśnie ostateczne odliczanie do największej w Polsce, osadzonej w realiach II wojny światowej, inscenizacji historycznej. 14 marca.(sobota) na plaży przy kołobrzeskim molo, blisko 500 pasjonatów odtworzy epizody z walk o miasto toczonych w marcu 1945 r.

Na zdjęciu dzisiejsza konferencja w sprawie przygotowań do „Boju o Kołobrzeg” podczas której przedstawiono program wydarzeń.

 Widowisko batalistyczne „Bój o Kołobrzeg” to jeden z głównych elementów oficjalnych obchodów 75. rocznicy zakończenia walk o to miasto oraz zaślubin 1. i 2. Armii Wojska Polskiego z Bałtykiem.
Muzeum Oręża Polskiego organizuje je po raz szósty: pierwsze dwie edycje miały miejsce w latach 2009-2010, kolejne, w nowej lokalizacji – na plaży obok molo od 2017 r.
Każdego roku przedsięwzięcie cieszy się rosnącym zainteresowaniem zarówno rekonstruktorów, jak i widzów.
To również jedyne tego rodzaju wydarzenie na masową skalę, przybliżające dzieje Wojska Polskiego na Wschodzie, współtworzone także przez kombatantów – rzeczywistych uczestników walk o Kołobrzeg.

Oprócz widowiska o godz. 15.00, 14 marca na plaży funkcjonować będzie rocznicowe miasteczko historyczne (godz. 11.00-17.00) a w śródmieściu potrwa gra miejska osadzona w realiach schyłkowego okresu II wojny światowej (godz. 11.00-13.00).

 

 

Dodaj komentarz