Sławoj Kigina o sytuacji w szpitalu. „Na posiedzeniu Rady Społecznej odebrano mi głos, zabroniono mi mówić”

You are currently viewing Sławoj Kigina o sytuacji w szpitalu. „Na posiedzeniu Rady Społecznej odebrano mi głos, zabroniono mi mówić”

Ile wynosi dług szpitala, o ile ten dług wzrósł za czasów rządów ostatniej dyrektorki lecznicy, czy trwale rozwiązano konflikt z anestezjologami, czy szpital ma pełną obsadę lekarzy? – pytał podczas krótkiego briefingu Sławoj Kigina, członek Rady Społecznej Szpitala. Jak stwierdził przed kamerami, nie dostał szansy, by zadać te pytania podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Społecznej, bo jego wystąpienie uznano za „polityczne”.

– Zostaliśmy zaproszeni na dzisiejszą Rade Społeczną Szpitala w podrzędnej sprawie dotyczącej przyjęcia darowizny. Wobec tak ważnych spraw, jakie się dzieją, dlaczego w porządku obrad nie znalazł się punkt zawierający informacje dotyczące szeroko pojętej sytuacji szpitala. – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Sławoj Kigina. – Dyskusja na ten temat toczy się poza szpitalem i poza Radą, na ulicy i w mediach.

Przypomnijmy, że w środę, Zarząd Województwa po zaledwie dwóch miesiącach urzędowania, odwołał Agnieszkę Ostrowską ze stanowiska dyrektora kołobrzeskiej lecznicy.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz