Środa, Klub Zdrowia, wykład prof. Scharffenberga, godz. 18, wstęp wolny

5 czerwca 2019 Kołobrzeg odwiedzi prof. Scharffenberga z Uniwersytetu Loma Linda z USA. Naukowiec będzie gościem Klubu Zdrowia przy ul. Bocianiej 4.

John A. Scharffenberg – lekarz medycyny, internista, profesor żywienia człowieka, pracownik naukowy, autor

Jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego Loma Linda w Kalifornii oraz Szkoły Zdrowia Publicznego Uniwersytetu w Harwardzie. Od 55 lat jest profesorem Dietetyki na Uniwersytecie Loma Linda w Kalifornii. Pracował na stanowisku Dyrektora Kalifornijskiego Departamentu Zdrowia w San Bernardino oraz zasiadał z Komitecie ds. Odżywiania Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych przy Narodowym Instytucie Zdrowia w USA. W latach 1998 do 2005 pracował w Generalnej Konferencji Kościoła ADS jako asystent Dyrektora Sekretariatu ds. Zdrowia. Jest autorem wielu książek i publikacji dotyczących zasad zdrowego odżywiania w profilaktyce i leczeniu chorób.

Obecnie wiele podróżuje prowadząc wykłady w Stanach Zjednoczonych, Australii oraz krajach Europy środkowej w Czechach, Słowacji, Serbii, Włochach, Mołdawii i w Polsce. Ściśle współpracuje z Programem NEWSTART i wspiera jego wysiłki w propagowaniu zdrowego stylu życia w wielu krajach, w tym również w Polsce. Prof. Scharffenberg ma obecnie 95 lat i jest obecnie wciąż aktywnym pracownikiem naukowym i wykładowcą. Zadziwia swoją kondycją umysłową, fizyczną i poczuciem humoru.

Jest autorem książek i publikacji: Dieta a choroby serca, Rewolucja w świecie zdrowia, Kontrola masy ciała, Dlaczego wegetarianizm, Grupy pokarmowe w naszej diecie, Tłuszcze, które leczą.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend