Statuetki „Kołobrzeskiego Pegaza Kultury” wręczone. Laureatom gratulujemy!

Wczoraj podczas uroczystej gali Majowych Spotkań z Kulturą w hotelu „Diune”, poznaliśmy laureatów statuetki „Kołobrzeski Pegaz Kultury”. Kapituła Dziennikarska wyróżniła twórcę kultury i animatora kultury.

„Kołobrzeski Pegaz Kultury”  to nagroda starosty kołobrzeskiego co roku przyznawana osobom lub organizacjom za wyróżniającą się działalność kulturalną na rzecz powiatu kołobrzeskiego.

W tym roku statuetkę w kategorii Twórca Kultury odebrał Piotr Bednarski, pisarz i poeta.
Piotr Bednarski urodził się w Oryszkowcach na Podolu. Dzieciństwo spędził w ZSRR. W dorosłym życiu był rolnikiem, urzędnikiem, rybakiem, marynarzem. Wydał siedem tomików poezji, dwie powieści (literackie eksperymenty: „Lancelot” i „Parcifal”), pięć zbiorów opowiadań. Wiele jego utworów otrzymało znaczące wyróżnienia (np. nagroda im. J. Conrada dla tomu opowiadań „Czarcie nasienie”, 1978), a powieść „Błękitne śniegi” (nagroda Fundacji Kultury, 1996) została zaadoptowana na widowisko telewizyjne przez Izabelę Cywińską i przetłumaczona na francuski, włoski, niemiecki i portugalski. (za kultura.onet.pl)

Statuetkę dla Animatora Kultury odebrał Kamil Czarnecki – tancerz, aktor i choreograf.
Kamil Czarnecki b
ył pierwszym polskim solistą w paryskim „Moulin Rouge”, doszedłeś wysoko w programie „You Can Dance”, zagrał jedną z głównych ról w serialu „Tancerze”, wystąpił serialu „Ojciec Mateusz” i „Klan”.
Po latach wrócił do Kołobrzegu. Stworzył i prowadzi Artystyczno-Taneczno-Sportowe Stowarzyszenie „Zaja”. Tworzy muzyczno-taneczne przedstawienia oraz prowadzi m.in. warsztaty z tańca spontanicznego.

Laureatom gratulujemy!

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend