Sunrise Festival: więcej policji w mieście, kontrole i drogi alternatywne do Kołobrzegu

You are currently viewing Sunrise Festival: więcej policji w mieście, kontrole i drogi alternatywne do Kołobrzegu

19-21 lipca w Kołobrzegu odbędzie się jeden z największych w Polsce festiwali muzyki elektronicznej „Sunrise 2019”. Jest to już 17 edycja. Do zabezpieczenia imprezy skierowano ponad 200 policjantów. Zachodniopomorskich funkcjonariuszy wspierać będą funkcjonariusze m.in. Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej , Straży Miejskiej czy Urzędu Celno- Skarbowego.

Już od dłuższego czasu policjanci przygotowują się do zabezpieczenia tej imprezy. Szczegółowo zostały opracowane plany akcji związanej z bezpieczeństwem uczestników, mieszkańców i wczasowiczów. Zarówno pod kątem zabezpieczenia samej imprezy jak też dojazdu do pod kołobrzeskiego Podczela.

Również policjanci z służb kryminalnych przeprowadzili analizę pod kątem ewentualnych zagrożeń, jakie mogą wystąpić podczas festiwalu. Ale też istotnym w takiej akcji jest przygotowanie logistyczne, zapewnienie miejsc noclegowych dla wspierających Kołobrzeg policjantów z zewnątrz, przygotowanie łączności oraz wsparcia technicznego.

Policjanci już na drogach powiatu będą sprawdzali i kontrolowali osoby jadące na festiwal tak, aby wszyscy bezpiecznie dotarli na miejsce imprezy. Również w czasie jej trwania patrole umundurowane, jak i nieumundurowane.

W związku z możliwymi utrudnieniami, jakie mogą wystąpić na drodze dojazdowej do Kołobrzegu nr 11 z kierunku wschodniego, prosimy podróżujących jeżeli nie wybierają się na koncert o kierowanie się drogami alternatywnymi nr 163 przez miejscowość Dygowo lub 162 przez Gościno.

Dodaj komentarz