Sztafeta sześciu pływaków spróbuje przepłynąć wpław 170 km. To oznacza trzy doby w wodzie. Start z Kołobrzegu

W drugiej połowie lipca sześciu pływaków podejmie próbę pierwszego na świecie sztafetowego przepłynięcia Bałtyku wpław. Sztafeta rozpoczyna się na plaży w Kołobrzegu, a zakończy w szwedzkiej miejscowości Kaseberga.

W prostej linii te miejscowości dzieli około 170 km. Pokonanie tego dystansu oznacza dla pływaków pozostanie w zimnych i niespokojnych wodach Bałtyku przez minimum trzy dni i trzy noce. Członkowie sztafety są amatorami, na co dzień trenują triathlon w jednym z warszawskich klubów.

Przygotowania to tego wyzwania zajęły pływakom rok. Dokładną datę startu sztafety wyznaczą warunki pogodowe – już dziś można śledzić informacje za pośrednictwem mediów społecznościowych projektu https://www.facebook.com/CrossBalticChallenge2018/ oraz na stronie internetowej www.pozahoryzont.com. Uroczyste pożegnanie startującej sztafety odbędzie się na plaży w Kołobrzegu, niedaleko hotelu Arka Medical SPA, który jest jednym ze sponsorów projektu.

plakat XBC pol online - Sztafeta sześciu pływaków spróbuje przepłynąć wpław 170 km. To oznacza trzy doby w wodzie. Start z Kołobrzegu

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend