Tak może wyglądać nowe schronisko dla zwierząt. Jest gotowa wizualizacja

Jest już gotowa wstępna koncepcja budowy nowego schroniska dla zwierząt przy ul. 6. Dywizji Piechoty (nieopodal istniejącego dziś przytuliska dla czworonogów). Wizualizacja została przedstawiona radnym Rady Miasta, do których ostatecznie należy decyzja, czy inwestycja będzie w ogóle w takim kształcie realizowana, czy nie. Teraz czas na konsultacje z prozwierzęcymi organizacjami pozarządowymi.

Według koncepcji boksy dla zwierząt mają zająć powierzchnię 1532 m kw. Całość zabudowy zajmie 1969 m kw. Projektant oprócz boksów zaprojektował też m.in. osobne pomieszczenia dla zwierząt chorych, część lekarską, kwarantannik i kociarnię. Wybieg zostanie zaaranżowany na sąsiednim terenie.

Co ważne schronisko ma zostać wybudowane z „materiałów przyjaznych zwierzętom”. Przypomnijmy, że obecne schronisko to blaszana hala, w której latem jest gorąco, a zimą panuje tu przenikliwy chłód.

Kiedy mogłaby ruszyć jego budowa? Teoretycznie jest to możliwe w przyszłym roku. Pod warunkiem jednak, że radni wpiszą inwestycję do budżetu miasta na 2020r. i znajdą się na nią pieniądze.

 

0005 - Tak może wyglądać nowe schronisko dla zwierząt. Jest gotowa wizualizacja

0003 - Tak może wyglądać nowe schronisko dla zwierząt. Jest gotowa wizualizacja

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend