Takie włosy rosną dwa lata. Dziś uczennice „piątki” ścięły je i przekazały na peruki dla chorujących dzieci

Dzieci, które chorują na nowotwory oprócz bólu, częstych hospitalizacji w szpitalu i ciężkiego leczenia muszą też borykać się z problemem wypadania włosów. Często tracąc je tracą też pewność siebie i samoakceptację. Uczennice „piątki” postanowiły im pomóc.

Dziś do Szkoły Podstawowej nr 5 przyjechał fryzjer z pracowni „FORTUŃSKI Hair Stylist”, która mieście się przy ul. Ratuszowej. Miał ze sobą profesjonalny kufer z wyposażeniem. W świetlicy szkolnej czekało na niego już prowizoryczne stanowisko do obcinania włosów. A w kolejce do obcięcia czekały uczennice „piątki”. Ściąć włosy spontanicznie postanowiła też jedna z pracujących tu pań – Agnieszka Kramarczyk. Kibicowali im uczniowie szkoły, którzy podczas przerw tłumnie zjawiali się w świetlicy. Obcięciu pierwszych pukli towarzyszyły gromkie brawa.  

– Pomysł wziął się również z inicjatywy samych dzieci, które pragnęły w ten sposób pomóc chorym rówieśnikom. Kilkoro z nich już wcześniej oddało swoje włosy, a dziś mamy taką akcję wspomagającą kampanię „Podaruj włosy” – mówi Paweł Myszyński wychowawca w świetlicy w SP nr 5, który z pomocą szkoły zorganizował całe wydarzenie – Stowarzyszenie „Mówimy NIEboRAKOWI” wspomaga dzieci w ich walce z chorobą nie tylko w ten sposób, ale również wspierając je emocjonalnie, duchowo, psychologicznie i pedagogicznie w tym trudnym dla nich i dla ich rodzin czasie.  Akcja też uczy naszych uczniów pomagania, takiego bardzo rzeczywistego i konkretnego.  

Uczniowie ścieli włosy w ramach akcji charytatywnej „Podaruj włosy”. Ścięte dziś pukle trafią do stowarzyszenia ”Mówimy NIEboRAKOWI”, które zleci wykonanie z nich  peruk.

Włosy ścięły Aleksandra Korzeniowska, Kaja Rogaczewska, Natalia Pełechata, Amelia Jaśkiewicz, Zuzanna Strzelczyk, Garbysia Ciechowska,  i Julia Urzędowska.

wł wł - Takie włosy rosną dwa lata. Dziś uczennice "piątki" ścięły je i przekazały na peruki dla chorujących dzieciwłosy10 - Takie włosy rosną dwa lata. Dziś uczennice "piątki" ścięły je i przekazały na peruki dla chorujących dzieciwłosy8 e1508794830988 - Takie włosy rosną dwa lata. Dziś uczennice "piątki" ścięły je i przekazały na peruki dla chorujących dzieci

amelia3 - Takie włosy rosną dwa lata. Dziś uczennice "piątki" ścięły je i przekazały na peruki dla chorujących dzieciałosy12 - Takie włosy rosną dwa lata. Dziś uczennice "piątki" ścięły je i przekazały na peruki dla chorujących dzieciwłosy5 - Takie włosy rosną dwa lata. Dziś uczennice "piątki" ścięły je i przekazały na peruki dla chorujących dzieciwł2 - Takie włosy rosną dwa lata. Dziś uczennice "piątki" ścięły je i przekazały na peruki dla chorujących dzieciwlosy11 - Takie włosy rosną dwa lata. Dziś uczennice "piątki" ścięły je i przekazały na peruki dla chorujących dzieciwłosy3 - Takie włosy rosną dwa lata. Dziś uczennice "piątki" ścięły je i przekazały na peruki dla chorujących dzieci

2 komentarze

Napisz komentarz
  1. 24 października, 08:40 Gr2

    Piękna akcja

    Reply this comment
  2. 04 listopada, 13:32 kalter

    A gdybym chciał zacząć taką działalność, fryzjerstwo, to potrzebuję tego wszystkiego – https://www.wyposazenie-salonu-fryzjerskiego.pl/ ? Z jaką kwotą wy startowaliście? Co dokładnie zrobiliście i czy to wystarczyło do tej działalności?

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend