TOP 10 atrakcji turystycznych. Wiemy, co lubią turyści i czego nie znajdą w Kołobrzegu

Pełny wypoczynek oznacza nie tylko znalezienie wymarzonego noclegu, ale także ciekawie spędzony czas. Pomocne są w tym wszelkiego rodzaju atrakcje turystyczne, które podczas pobytu stanowią fantastyczną rozrywkę. Portal Nocowanie.pl, który odwiedziło tylko w czerwcu 4 mln osób, na podstawie opinii internautów przygotował ranking dziesięciu takich miejsc.

Niestety, nie ma wśród nich nic z Kołobrzegu. Z rankingu dowiemy się za to, co lubią turyści, a więc jednocześnie czego być może w Kołobrzegu brakuje.

Okazuje się, że w ostatnim czasie prym wiodły przede wszystkim baseny termalne oraz parki rozrywki (przypomnijmy, że plany budowy w Kołobrzegu Oceanarium przy ul. Wschodniej spaliły na panewce).

Wśród najciekawszych miejsc są również polskie plaże. I tu znowu zła wiadomość dla Kołobrzegu i nadmorskich miejscowości w pow. kołobrzeskim – nie ma wśród nich naszych kąpielisk.

TOP 10 atrakcji turystycznych w Polsce

1. Termy Chochołowskie

Na pierwszym miejscu mamy największy w Polsce kompleks basenów termalnych, mieszczący się w Chochołowie u podnóża Tatr. Na miejscu są gejzery, rwąca rzeka, sztuczna falę, stanowiska do hydromasażu, zjeżdżalnie raz piaszczysta plaża i wodny plac zabaw na świeżym powietrzu. Termy oferują również szeroki wybór saun.
Nie ma tłoku swobodnie można było korzystać ze wszystkich atrakcji w kawiarni także bez ścisku, wszędzie czysto i przestronna – pisze Iza.

2. Gorący Potok w Szaflarach

Gorący Potok to kolejny z podhalańskich kompleksów basenów termalnych. Składa się z kilkunastu unikalnych basenów zewnętrznych z naturalną, surową wodą siarkową. Dla gości udostępniono aż 21 niecek basenowych o różnym przeznaczeniu. Znajdują się tu fontanny, masaże wodne i gejzery, zjeżdżalnie, park linowy i ścianka wspinaczkowa oraz strefa dziecięca.
Woda w basenach wypełnionych wodą siarkową przez cały rok ma stałą temperaturę, która wynosi od 34 do 40 stopni Celsjusza. Zimą jest to fantastyczna opcja na zaznanie niepowtarzalnego relaksu.

3. Energylandia w Zatorze

Energylandia to miejsce, gdzie świetnie bawi się każdy, niezależnie od wieku! Energylandia to kilkadziesiąt przeróżnych atrakcji, które bawią zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych, znajdujących się na obszarze aż 35 hektarów! Park rozrywki został podzielony na pięć stref tematycznych. – Super park. Najlepszy w Polsce! Warto się tam wybrać z całą rodziną atrakcji jest dla wszystkich można tam fajnie spędzić cały dzień – poleca Energylandię Anna.

4. Park Dinozaurów Łeba Park w Łebie

Park Dinozaurów Łeba Park, tu świetnie bawią się tu zarówno dzieci, jak też dorośli. Każdy bowiem chce zobaczyć realistyczne modele prehistorycznych gadów. Zostały wykonane z dbałością o szczegóły w skali 1:1! To jednak tylko część atrakcji, które dostępne są na miejscu. Jest ich tyle, że poznanie wszystkich, na pewno zajmie cały dzień.

5. Tężnie w Ciechocinku

Chyba nie ma słynniejszego symbolu tego uzdrowiska niż konstrukcja tężni solankowych w Parku Tężniowym. Jest to jeden z unikatów naszego kraju! Zostały zaprojektowane przez Jakuba Graffa – profesora Akademii Górniczej w Kielcach. W Ciechocinku powstały trzy takie budowle. Ich podstawą są wbite w ziemię dębowe pale, na których umieszczono świerkowo-sosnową konstrukcję wypełnioną tarniną, po której spływa solanka. Wysokość tężni wynosi 15,8 m, a ich łączna długość to 1741,5 m.

Dla kuracjuszy, turystów i mieszkańców, którzy lubią aktywne spacery połączone ze zwiedzaniem, przygotowano specjalny szlak solankowy.

6. Termy Podhalańskie w Szaflarach

Szaflary słyną z gorących źródeł, stąd takie nagromadzenie basenów termalnych. W Termach Podhalańskich baseny wypełnione są po brzegi wodą termalną, a turyści mogą korzystać z licznych przyrządów do hydromasażu, które zlokalizowane są w licznych basenach. Do dyspozycji mają tu zjeżdżalnie, bicze wodne, ławki do masażu i wiele innych fantastyczny atrakcji!

Moje ulubione baseny termalne na Podhalu, odwiedzam regularnie, zawsze wszystko na najwyższym poziomie – ocenia termy Marta.

7. Aquapark Panorama Morska w Jarosławcu

Gdzie szukać ochłody w gorące dni, jeśli nie na basenie? Jednym z chętniej odwiedzanych miejsc nad morzem jest aquapark Panorama Morska w Jarosławcu. Chociaż zawsze warto pójść na plażę, to w Panoramie Morskiej można skorzystać z kąpieli także w chłodniejszy lub deszczowy dzień.

8. Plaża dla naturystów w Piaskach

Ruch naturystyczny w Polsce ma się świetnie o czym świadczą plaże, na których można opalać się nago, z dala od wścibskich spojrzeń innych wczasowiczów. Jedno z takich miejsc znajduje się na Mierzei Wiślanej. Palaża dla naturystów w Piaskach położona jest 12 kilometrów od Krynicy Morskiej.

9. Plaża Jelitkowo w Gdańsku

W Gdańsku na turystów czekają różnorodne plaże i kąpieliska. Osoby, które chcą uciec do tłumu, mogą wybrać się do dzielnicy Jelitkowo, położonej z dala od miejskiego gwaru, a jednocześnie z dobrym połączeniem komunikacyjnym z centrum. Można tu odpocząć, ale też spróbować swoich sił w sportach wodnych i skorzystać z licznych atrakcji.

Na plaży w Jelitkowie nie brakuje miejsc, w których można wypożyczyć sprzęt plażowy, sportowy lub skorzystać ze specjalnie do tego wyznaczonych powierzchni – siłownia, boiska do piłki siatkowej, ręcznej i nożnej plażowej. Można również skorzystać z mini basenów i zjeżdżalni wodnych, które znacznie urozmaicą czas plażowania.

10. Park Dinozaurów ZATORLAND w Zatorze

Zator słynie z parków rozrywki, ponieważ oprócz Energylandii turyści chętnie odwiedzają też Park Dinozaurów ZATORLAND. Można się tam poczuć, jak na planie filmu “Park Jurajski”! Wszystko zostało stworzone z dbałością o szczegóły. Na pewno na pochwałę zasługuje fakt, iż modele są ruchome, a w dodatku ustawiono je na gęsto zalesionym obszarze. Park dinozaurów jest niezwykle realistyczny, a przez to jeszcze bardziej ciekawy!

Wśród drzew skrywa się przeszło 100 różnych dinozaurów, większość z nich to eksponaty ożywione! Wśród nich można zobaczyć ogromne roślinożerne Zauropody, przerażającego T-Rexa czy też tegoroczny hit – największego na świecie ruchomego dinozaura – Argentynozaura, mającego ponad 35 metrów długości!

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend