TOP 20 najpopularniejszych miejscowości na urlop według portalu nocowanie.pl. Na którym miejscu Kołobrzeg?

Wakacje 2019 to już historia. Po raz kolejny portal nocowanie.pl sprawdził preferencje turystyczne dotyczące wakacyjnych podróży w Polsce.


Przeanalizowano, gdzie turyści poszukiwali noclegu w letnich miesiącach, uwzględniając dane pochodzące z portalu nocowanie.pl w okresie czerwiec – sierpień 2019. W tym czasie ze strony korzystało blisko 7 mln użytkowników, którzy wygenerowali ponad 110 mln odsłon i wysłali ponad 2 mln zapytań o nocleg.

– Ponad 92% poszukujących noclegu w naszym kraju to Polacy, ale z roku na rok rośnie zainteresowanie  zagranicznych turystów. Wśród najczęściej pojawiających się gości znaleźli się Niemcy, Amerykanie, Anglicy, Holendrzy, Norwegowie, Czesi, Szwedzi i Francuzi. – piszą w komunikacie prasowym autorzy raportu.

Dominują góry i morze

Podobnie jak w ubiegłym roku najchętniej wybieranym na wakacje województwem w Polsce było: pomorskie (31%), następnie zachodniopomorskie (25%) małopolskie (15%). Zaś najmniej popularne w tym czasie były opolskie (0,12%), łódzkie (0,19%) i lubuskie (0,27%).

Na Pomorzu królowało Władysławowo, Łeba, Krynica Morska, Jastarnia oraz Ustka. Na zachodzie wybrzeża turyści najczęściej pytali o noclegi w Kołobrzegu, Mielnie, Międzyzdrojach, Pobierowie oraz Ustroniu Morskim.

Na południu tradycyjnie na szczycie listy pojawiło się Zakopane. W Małopolsce turyści wybierali również Szczawnicę, Kraków, Zator i Kościelisko. Na Dolnym Śląsku najchętniej wybierano Karpacz, Szklarską Porębę, Kudowę-Zdrój oraz Wrocław. Zaś na Śląsku największe zainteresowanie wzbudzała Wisła, Ustroń, Szczyrk, Żywiec i Brenna. Na Podkarpaciu najwięcej turystów wypoczywało nad Jeziorem Solińskim w Polańczyku oraz Solinie, a także w Wetlinie, Cisnej i Ustrzykach Dolnych.


Top 20 najpopularniejszych miejscowości

Od czerwca do sierpnia bieżącego roku najchętniej wybieraną miejscowością było Zakopane (5,49% wszystkich zapytań turystów). Wśród najpopularniejszych kierunków dominowały znane kurorty nadmorskie oraz górskie.

Na kolejnych pozycjach zestawienia najpopularniejszych miejscowości znajdziemy Władysławowo(4,56%), Łebę (3,53%), Krynicę Morską (2,82%), Karpacz (2,78%), Kołobrzeg (2,46%), Jastarnię (2,39%), Szczawnicę (2,34%), Mielno (2,19%) i Międzyzdroje (2,11%).

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend