TOP 20 najpopularniejszych miejscowości na urlop według portalu nocowanie.pl. Na którym miejscu Kołobrzeg?

You are currently viewing TOP 20 najpopularniejszych miejscowości na urlop według portalu nocowanie.pl. Na którym miejscu Kołobrzeg?

Wakacje 2019 to już historia. Po raz kolejny portal nocowanie.pl sprawdził preferencje turystyczne dotyczące wakacyjnych podróży w Polsce.


Przeanalizowano, gdzie turyści poszukiwali noclegu w letnich miesiącach, uwzględniając dane pochodzące z portalu nocowanie.pl w okresie czerwiec – sierpień 2019. W tym czasie ze strony korzystało blisko 7 mln użytkowników, którzy wygenerowali ponad 110 mln odsłon i wysłali ponad 2 mln zapytań o nocleg.

– Ponad 92% poszukujących noclegu w naszym kraju to Polacy, ale z roku na rok rośnie zainteresowanie  zagranicznych turystów. Wśród najczęściej pojawiających się gości znaleźli się Niemcy, Amerykanie, Anglicy, Holendrzy, Norwegowie, Czesi, Szwedzi i Francuzi. – piszą w komunikacie prasowym autorzy raportu.

Dominują góry i morze

Podobnie jak w ubiegłym roku najchętniej wybieranym na wakacje województwem w Polsce było: pomorskie (31%), następnie zachodniopomorskie (25%) małopolskie (15%). Zaś najmniej popularne w tym czasie były opolskie (0,12%), łódzkie (0,19%) i lubuskie (0,27%).

Na Pomorzu królowało Władysławowo, Łeba, Krynica Morska, Jastarnia oraz Ustka. Na zachodzie wybrzeża turyści najczęściej pytali o noclegi w Kołobrzegu, Mielnie, Międzyzdrojach, Pobierowie oraz Ustroniu Morskim.

Na południu tradycyjnie na szczycie listy pojawiło się Zakopane. W Małopolsce turyści wybierali również Szczawnicę, Kraków, Zator i Kościelisko. Na Dolnym Śląsku najchętniej wybierano Karpacz, Szklarską Porębę, Kudowę-Zdrój oraz Wrocław. Zaś na Śląsku największe zainteresowanie wzbudzała Wisła, Ustroń, Szczyrk, Żywiec i Brenna. Na Podkarpaciu najwięcej turystów wypoczywało nad Jeziorem Solińskim w Polańczyku oraz Solinie, a także w Wetlinie, Cisnej i Ustrzykach Dolnych.


Top 20 najpopularniejszych miejscowości

Od czerwca do sierpnia bieżącego roku najchętniej wybieraną miejscowością było Zakopane (5,49% wszystkich zapytań turystów). Wśród najpopularniejszych kierunków dominowały znane kurorty nadmorskie oraz górskie.

Na kolejnych pozycjach zestawienia najpopularniejszych miejscowości znajdziemy Władysławowo(4,56%), Łebę (3,53%), Krynicę Morską (2,82%), Karpacz (2,78%), Kołobrzeg (2,46%), Jastarnię (2,39%), Szczawnicę (2,34%), Mielno (2,19%) i Międzyzdroje (2,11%).

Dodaj komentarz