Toughest Firefighter Challenge, czyli najtrudniejsze zawody strażaków w Europie na kołobrzeskiej plaży

You are currently viewing Toughest Firefighter Challenge, czyli najtrudniejsze zawody strażaków w Europie na kołobrzeskiej plaży
  • Post category:Info

To będą pierwsze zawody Toughest Firefighter Challenge  odbywające się na piasku. Najtwardsi strażacy z całej Europy przystąpią do rywalizacji w najtrudniejszych zawodach w Europie. Strażacy będą rywalizować w dniach 16-17.08.2019r. na kołobrzeskiej plaży przy molo.

Fot. Archiwum Toughest Firefighter Challenge (Facebook).

Dlaczego najtrudniejsze? Ponieważ cały tor zostanie rozłożony na piasku i pomimo całego ciężaru, który strażacy będą musieli założyć, będą też musieli pokonać trudne podłoże.

Podczas zawodów, w których biorą udział jednostki z Polski i zagranicy, strażacy muszą wykonać wiele trudnych zadań. W poprzednich edycjach TFC, strażacy w pełnym rynsztunku bojowym (hełmy, rękawice, ubranie specjalne) musieli m.in. wnieść 19-kilogramowy wąż strażacki na szczyt 12-metrowej wieży, za pomocą młota przesunąć na odległość 1,5 metra metalową sztabę o wadze 72,5 kg, pokonać slalom na dystansie 40 m i przebiec ciągnąc wypełniony wodą wąż (30 m), przeciągnąć, idąc tyłem, manekina o wadze 79 kg na odległość 30 m.

Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już w przyszły weekend.