Ruszyła sprzedaż biletów na koncert Kołobrzeskiej Orkiestry Kameralnej

You are currently viewing Ruszyła sprzedaż biletów na koncert Kołobrzeskiej Orkiestry Kameralnej

23 sierpnia w piątek o godzinie 19, w RCK-a w Kołobrzegu, muzycy Kołobrzeskiej Orkiestry Kameralnej wykonają koncert z cyklu „Muzyka Polska nad Bałtykiem”. Waśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Usłyszymy kultowe dzieło Fryderyka Chopina – I Koncert Fortepianowy, w wykonaniu szczególnie ciekawego muzyka młodego pokolenia, Miłosza Sroczyńskiego /http://www.miloszsroczynski.com/, porywające dynamiką dzieło Wojciecha Kilara „Orawa” i nieczęsto wykonywany, a szczególnie patriotyczny i wzruszający poemat Feliksa Nowowiejskiego „Pożegnanie Ellenai” do słów Juliusza Słowackiego. Utwór został napisany na klarnet, orkiestrę smyczkową i recytatora, w tej roli wystąpi Jacek Daszkiewicz.

Zapowiada się wyjątkowy wieczór w nowej kompilacji 16 muzyków, pod batutą kołobrzeżanki Antoniny Poli Banaś. To już trzeci występ KOK w tym sezonie. Ruszyła sprzedaż biletów w cenie 30 złotych. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszego zakupu, gdyż ilość miejsc jest ograniczona, wielkością sali widowiskowej RCK-a, a doświadczenia poprzednich koncertów wskazują, że nie warto czekać z zakupem biletów do ostatniej chwili.

 

Dodaj komentarz