Tymon Tymański chyba naprawdę lubi Kołobrzeg. Wkrótce zagra tu ponownie

8 marca w klubokawiarni Centrala przy ul. Wąskiej zagra Tymon Tymański, człowiek z artystycznym ADHD. To nie pierwszy jego koncert w Kołobrzegu. Grał jeszcze w zamkniętym dziś klubie Latarnia Morska w porcie pasażerskim na zaproszenie Wojtka Sabały. Gdy klub w porcie zamknięto, a Wojtek Sabała przeniósł się do Sali Rycerskiej, Tymon Tymański koncertował również przy ul. Wąskiej.

– Niezwykle życzliwy i przyjacielski człowiek – chwali Sabała Tymańskiego. – Dawał równie świetne koncerty przy pełnej sali i wtedy gdy przychodziło mało osób.

Kołobrzeski koncert pod hasłem TYMAŃSKI/ CIECHOWSKI to intrygujący powrót do muzyki i tekstów, które nigdy nie przestały być aktualne, stając się kanonem polskiego rocka. Tymon Tymański sięga po utwory Grzegorza Ciechowskiego oraz legendarnej grupy Republika, jak również po swoje własne, inspirowane twórczością tczewskiego artysty.

W dorobku Tymańskiego są m.in. grupa Miłość, Kury, Tymon & The Transistors czy Tymański Yass Ensemble. Został też okrzyknięty ojcem chrzestnym muzycznego stylu yass. Mało? Jest buddystą, miłośnikiem i znawcą twórczości The Beatles, jest współautorem ścieżki dźwiękowej do filmu „Wesele” Wojtka Smarzowskiego. Sam też wyprodukował własny film„Polskie…”. Zresztą jego pierwsze sceny zostały nakręcone nie gdzie indziej jak właśnie w Kołobrzegu w klubie Latarnia Morska.

Bilety kosztują 30 zł i 35 zł. Początek koncertu 8 marca (piątek) o godz. 20.

Fot. Facebook/TymonTymański

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend