Urząd Morski w Szczecinie zakwestionował ciekawy projekt budowy zejścia na plażę z tarasem widokowym w dzielnicy Zachodniej

Urząd Morski w Szczecinie stwierdził niezgodność projektu budowy zejścia na plażę z tarasem widokowym w dzielnicy Zachodniej na wysokości ul. Plażowej z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego dla tej dzielnicy miasta. Chodzi dokładnie o taras.

3 maja tego roku odbyły się społeczne konsultacja koncepcji projektu budowy zejścia na plażę wraz z dojściem do niego na wysokości ul. Plażowej. Prezydent Kołobrzegu pokazała projekt budowlany. Jeden z wariantów przewiduje, że platforma widokowa miałby mieć szklaną podłogę z ozdobnym detalem w kształcie żagla wykonanym ze szkła akrylowego (nietłukącego). Sam taras ma mieć kształt dziobu łodzi.
– To będzie atrakcja, która będzie przyciągać turystów – mówiła w maju Anna Mieczkowska.

Koncepcja trafiła do Urzędu Morskiego w Szczecinie, który musi go pozytywnie zaopiniować, by w ogóle zacząć myśleć o budowie nowego zejścia. Tak się dzieje zawsze, gdy inwestycja jest planowana w pasie nadmorskim. W tym przypadku UM stwierdził, że projekt jest niezgodny z planem zagospodarowania przestrzennego miasta dla tej dzielnicy. Procedura projektowa została więc zawieszona.

– Jesteśmy zdumieni ze względu na to, że na podstawie tych samych zapisów planistycznych zostało wykonane zejście na plażę na przedłużeniu alei ulicy Jedności Narodowej – mówiła wiceprezydent ds. gospodarczych Ewa Pełechata podczas posiedzenia Komisji Uzdrowiskowej – Teraz Urząd Morski ma inne podejście i stwierdził, że taras, który chcemy wybudować, nie jest zgodny z obecnie obowiązującym planem.

Co teraz? Miasto musi przygotować poprawki do planu, a Rada Miasta musi je uchwalić. Ale znowu, Urząd Morski będzie musiał je zaopiniować. Czy zgłosi kolejne uwagi? Nie wiadomo – wiemy za to, ze uzgodnienia z Urzędem Morskim uchodzą za jedne z trudniejszych i długotrwałych.

Szacowany koszt inwestycji to ok. 2,5-3,5 mln zł. Budowa jest planowana na przyszły rok. 

Szczegółowo o koncepcji projektu zejścia w dzielnicy Zachodniej pisaliśmy tu: Nowa atrakcja turystyczna. Taras w kształcie dziobu łodzi ze szklaną podłogą i żaglem?

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend