Urzędnicy roznoszą po domach decyzje podatkowe

You are currently viewing Urzędnicy roznoszą po domach decyzje podatkowe

Rusza akcja roznoszenia decyzji podatkowych. Jak co roku, miejscy urzędnicy, będą starali się dotrzeć do wszystkich właścicieli nieruchomości. Pod tekstem publikujemy komunikat urzędu miasta w tej sprawie oraz wymiar podatków w 2020 roku.

Co ważne, urzędnicy roznoszący decyzje nie pobierają żadnych opłat. Ich zadaniem jest tylko doręczenie decyzji. Nie wchodzą do mieszkań, ani domów, można także ich poprosić o wylegitymowanie.

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy, że jak co roku Prezydent Miasta jako organ podatkowy  organizuje doręczanie decyzji wymiarowych przez pracowników Urzędu. Do roznoszenia decyzji ustalających wymiar podatków zgłosiło się 20 osób. Są to pracownicy wydziałów Urzędu Miasta Kołobrzeg. Zgodnie z przepisami ustawy Ordynacja podatkowa m.in. decyzje z zakresu spraw podatkowych mogą być doręczane podatnikom tylko przez pocztę lub pracowników organu podatkowego. W roku 2020 kurierzy doręczą w sumie ca 25 tys. decyzji wymiarowych. 


Doręczanie decyzji odbywać się będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-20.00 oraz w soboty w godzinach 10.00 a 18.00. Kurierzy – pracownicy Urzędu nie mają prawa pobierać od mieszkańców jakichkolwiek kwot pieniężnych. Na żądanie podatnika mogą zostać wylegitymowani.

Akcja roznoszenia doręczania decyzji podatkowych rozpocznie się od 10 lutego bieżącego roku i potrwa do 28 lutego włącznie. 

Ta forma doręczania została już zaakceptowana przez mieszkańców, stąd jej kontynuacja. Planowane dochody do budżetu miasta w 2020 z tytułu podatku od nieruchomości od osób fizycznych to kwota 13,5 mln zł. 

Ten post ma 2 komentarzy

  1. biały

    Jak można nie pobierac podatku od psa ? To najbardziej zanieczyszczające trotuary zwierzę.Powinien wynosić co najmniej 100 zł/ na sprzątanie trawników,chodników/

  2. szczepw

    Jak można nie pobierac podatku od psa ? To najbardziej zanieczyszczające trotuary zwierzę.Powinien wynosić co najmniej 100 zł/ na sprzątanie trawników,chodników/

Dodaj komentarz