Ustronie Morskie laureatem konkursu „Zachodniopomorski Lider Szczepień”. Gmina otrzymała czek na 100 tys. zł

Około 70 tys. mieszkańców Pomorza Zachodniego zaszczepiło się w trakcie trwania konkursu Marszałka Województwa „Zachodniopomorski Lider Szczepień”. Choszczno, Pełczyce, Świdwin i Ustronie Morskie – to właśnie w tych gminach od 27 lipca do 31 sierpnia poziom wyszczepienia osiągnął najwyższy wskaźnik. W nagrodę lokalne samorządy otrzymały od Urzędu Marszałkowskiego po 100 tys. zł.

Na zdjęciu laureaci konkursu z symbolicznymi czekami. Wójt Ustronia Morskiego, Bernadeta Borkowska, stoi pierwsza z prawej.

Celem konkursu było przekonanie mieszkańców do szczepień jako skutecznej metody w walce z COViD-19.
Wyróżnienia w zakończonym właśnie konkursie trafiły do gmin, które w okresie od ogłoszenia plebiscytu 27 lipca do końca sierpnia osiągnęły najwyższy wzrost wskaźnika wyszczepienia.

Wśród laureatów konkursu jest gmina Ustronie Morskie, gdzie w kategorii do 4,5 tys. mieszkańców poziom wyszczepienia wzrósł o blisko 10 proc. z 54,60 do ponad 64 proc.
 – Dziękuje lekarzom za wyjaśnienia dotyczące COViD-19 oraz mieszkańcom, że z taką odpowiedzialnością podeszli do pandemii koronawirusa – powiedziała wójt Ustronia Morskiego Bernadeta Borkowska.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend