Wyniki konkursu na wygląd pawilonów w strefie uzdrowiskowej (WIDEO)

Dziś w sali koncertowej ratusza poznaliśmy wyniki miejskiego konkursu architektonicznego na wygląd pawilonów handlowo-gastronomicznych, które będą stały w dzielnicy uzdrowiskowej – przy promenadzie Rodziewiczówny, ul. Sikorskiego i Sułkowskiego.

Wpłynęło 8 projektów. Sąd konkursowy pracował 13 godzin. Wyłoniono 5 prac – przyznano dwa wyróżnienia oraz I, II i III miejsce. Wygrała praca zgłoszona przez Projektownię Bohdana Bay i Lidii Trzebiatowskiej ze Szczecina (pierwsze zdjęcie pod tekstem). Za I miejsce miasto wypłaci 20 tys. zł nagrody.

-Nagrodę pierwszą przyznano za stworzenie lekkiej, zapraszającej formy porządkującej przestrzeń handlową i gastronomiczną, dającą możliwość plastycznego zagospodarowania ich wnętrz- mówił przedstawiając werdykt Marek Perepeczo, architekt, uczestnik sądu konkursowego (na zdjęciu u góry).

I dodał: – Kreatywne i symboliczne użycie lin nawiązuje do motywów marynistycznych, czytelnie wpisuje się w markę miasta Kołobrzeg i może stać się motywem integrującym przestrzennie miasto.

Pawilony będą stały w ponad 20 lokalizacjach w strefie uzdrowiskowej. Na ich dzierżawę miasto ogłosi przetarg. Początkowo planowano, by ich wykonanie według zwycięskiego projektu było zadaniem przyszłych dzierżawców. Może to się jednak zmienić – prawdopodobnie to miasto weźmie na siebie budowę obiektów, by w ten sposób zapewnić ich jednolite wykonanie.

Ujednolicenie punktów handlowych w dzielnicy uzdrowiskowej kurortu ma na celu uporządkowanie przestrzeni i jej estetyzację.

pawilon4 2 1 1024x768 - Wyniki konkursu na wygląd pawilonów w strefie uzdrowiskowej (WIDEO)

2 komentarze

Napisz komentarz
  1. 17 września, 14:50 Aga

    Te białe klatki to trochę jak w ZOO 🙂

    Reply this comment
  2. 19 stycznia, 18:00 Anonim

    Właśnie trochę trąci to tandetą…

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend