Ustronie podsumowało sezon na kąpieliskach – tylko 20 interwencji

Przed nami ostatnie dni wakacji. Czas na pierwsze podsumowania. Dziś, wójt gminy Jerzy Kołakowski spotkał się z kierownikami obsługi plaży, starszymi wieży, dyrektorem GOSIRu, pracownikami urzędu, aby podsumować tegoroczny sezon na ustrońskich kąpieliskach.

– Kończący się sezon należy zaliczyć do niezwykle pracowitych, ale udanych – podkreślał wójt Jerzy Kołakowski, dziękując jednocześnie za poświęcenie i pracę ratownikom WOPR zatrudnionym na ustrońskich kąpieliskach – To sezon w miarę bezpieczny, ponieważ zarówno na plaży strzeżonej, jak i niestrzeżonej nie było przypadku utonięcia – mówił wójt.

Statystyki w tym roku, były bardzo korzystne dla Ustronia Morskiego. W porównaniu do roku ubiegłego ratownicy interweniowali tylko 20 razy ( w 2016 przeprowadzono 32 akcje ratownicze). Tylko raz, tego lata wsparcia medycznego udzielili ratownicy medyczni z karetki pogotowia, którzy przyjęli zgłoszenie o podtopieniu.

Więcej zgłoszeń i porad lekarskich udzielił natomiast lekarz plażowy – ok. 300. Przypomnijmy, łącznie w sezonie 2017 roku na terenie gminy Ustronie Morskie wydzielono 5 kąpielisk morskich, w ramach których funkcjonowało 6 stanowisk strzeżonych obsługiwanych przez 24 ratowników.

– Bezpieczeństwo publiczne jest dla nas priorytetem. Bardzo mi zależy, aby zarówno turyści jak i mieszkańcy gminy czuli się w Ustroniu Morskim komfortowo – podkreślał wójt – Będący w zasobach ratowników sprzęt pływający, zwłaszcza skuter jest bardzo awaryjny i nie gwarantuje sprawności ratowniczej. W związku z tym, będę zabiegał o zakup nowego skutera wodnego, który sprawi, że na ustrońskich kąpieliskach będzie jeszcze bezpieczniej. 

Źródło: Urząd Gminy Ustronie Morskie (ze skrótami i zmianami redakcji).  

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend