Uwaga rusza deratyzacja. Trzymajcie psy na smyczy!

Rusza deratyzacja. W tym czasie trzeba szczególnie uważać na nasze zwierzęta. Należy wyprowadzać je pod kontrolą, bezwzględnie na smyczy. Preparaty używane do deratyzacji mogą być śmiertelnie niebezpieczne dla zwierząt. Jeśli spożycie trutki nastąpiło na naszych oczach, maksymalnie w ciągu 2-4 godzin należy wywołać u czworonoga wymioty i udać się do lekarza weterynarii.

Tu pojawią się trutki

W budżecie miasta Kołobrzeg zaplanowano 30 tys. zł z przeznaczeniem na przeprowadzenie w marcu i październiku 2019r. deratyzacji wysepki oraz skarpy wokół stawu na terenie w Parku im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego przy ul. Bogusława X, na terenie Skweru im. kmdr Stanisława Mieszkowskiego, Parku im. Stefana Żeromskiego oraz w pasie technicznym ul. Sułkowskiego wraz z przylegającym do drogi fragmentem Parku im. Aleksandra Fredry w Kołobrzegu.

Wczoraj firma, która na zlecenie miasta przeprowadza deratyzację rozpoczęła wywieszanie komunikatów w miejscach gdzie będzie wykładany preparat gryzoniobójczy.

Deratyzacja jest obowiązkowo przeprowadzana dwa razy w roku – w okresie jesiennym i przed wiosną. Nie należy dotykać preparatów gryzoniobójczych.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend