W co i jak zmieni się „Fregata”? Hotel zamiast biurowca (zdjęcia)

Właściciel historycznej „Fregaty” chce zmienić funkcję obiektu. Dziś są tu głównie biura i gabinety lekarskie. Po modernizacji miałby tu działać hotel lub pensjonat.

Właściciel „Fregaty” przy skrzyżowaniu ul. Dworcowej i Alei I Armii Wojska Polskiego złożył do prezydent Kołobrzegu wniosek o wydanie warunków zabudowy. Chodzi głównie o zmianę funkcji starego biurowca – zamiast gabinetów lekarskich i biurowych, niedługo miałby tu funkcjonować hotel lub pensjonat.

Przebudowie ma ulec głównie klatka schodowa wraz z wejściem, obiekt ma zostać rozbudowany i przebudowany. Właściciel chce również wyznaczenia 19 miejsc postojowych i drogi pożarowej oraz uporządkować teren wokół obiektu.

Niestety nie udało nam się dodzwonić pod podany na stronie internetowej Społem Kołobrzeg numer telefonu ani do prywatnego przedsiębiorcy, który od niedawna jest wspólnikiem spółki. Zajrzeliśmy więc na jej oficjalny profil na Facebooku, gdzie już w maju 2018r. zostały zamieszczone zdjęcia wizualizacji tego, jak obiekt ma wyglądać po modernizacji. Zdjęcia poprzedził wpis:  „Czy podoba się Wam nowa, a jednak utrzymana w klimacie Fregata? Opiniujcie.”
Z informacji, jakie spółka zamieściła na tym samym portalu społecznościowym, wynika też, że funkcja sali bankietowej ma zostać zachowana.

Na zdjęciach widać z jakim rozmachem spółka ma zamiar przystąpić do prac. Jednak co ważne obiekt nie zostanie znacząco podwyższony, a takie obawy wyraził w poniedziałek przewodniczący Rady Miasta, Jacek Woźniak. Dobudowane miałoby zostać tylko funkcjonalne poddasze.

Zdjęcia źródło: Facebook/Społem Kołobrzeg

fregata2 - W co i jak zmieni się "Fregata"? Hotel zamiast biurowca (zdjęcia)

fregata5 - W co i jak zmieni się "Fregata"? Hotel zamiast biurowca (zdjęcia)

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend