W czwartek spotkanie z prof. Magdaleną Środą

9 listopada do Kołobrzegu przyjedzie  Magdalena Środa – działaczka społeczna i profesor Uniwersytetu Warszawskiego. 

Na zdjęciu okładka książki „Ta straszna Środa?”. Jest to zapis rozmowy Aleksandry Pawlickiej z Magdaleną Środą, która postanawia opowiedzieć o współczesnych kobietach, feminizmie i życiowych rozterkach.

Magdalenę Środę będzie można spotkać w dużej sali konferencyjnej Urzędu Miasta o godz. 17. Będzie to spotkanie otwarte – wstęp wolny.
Magdalena Środa to w jednej osobie  etyk, filozof, publicystka, feministka, doktor habilitowana nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajna Uniwersytetu Warszawskiego. Na spotkanie zaprasza Akcja Kołobrzeg cytując wypowiedź Magdaleny Środy zamieszczoną na Facebooku:
” Wiem, że jak ktoś jest po „innej stronie” to z reguły chętnie przypina mu się łatkę „szaleńca”, „wariata”, „totalitarysty”, „chama”. Wiem też, że ten inny robi to samo nam. A jednak cały cywilizowany świat, ten do którego niedawno aspirowaliśmy to znaczy raczej Francja niż Kongo, raczej Niemcy niż Sudan, raczej Hiszpania niż Argentyna ma ten sam zbiór standardów, wartości, norm prawnych i moralnych co ta rzekomo inspirowana przez wraże siły, „oderwana od koryta” opozycja. Symetryzm jest zbrodniczy. W Polsce nie rządzi prawica, w Polsce rządzi barbarzyństwo. Może ma ono postać w miarę nowoczesną ale jednak uwstecznia nas o lata świetlne. Czy my się kiedyś z tego odkopiemy?”

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend