Piątek, GSW, wernisaż wystawy „POLAND – w obiektywie Przemysława Dawida”, godz. 19, wstęp wolny

Regionalne Centrum Kultury im. Z. Herberta w Kołobrzegu i Galeria Sztuki Współczesnej im. Adeli i Jerzego Ściesińskich zapraszają w piątek na wystawę fotografii  POLAND – w obiektywie Przemysława Dawida.

Fot. Przemysław Dawid

Przemysław Dawid, fotografuje od ponad 20 lat. Pochodzi ze Szczecina. Brał udział w wielu wystawach grupowych i indywidualnych. Z zawodu między innymi grafik komputerowy choć do swoich prac stosuje minimalne zmiany w czasie przygotowania zdjęć.

Od dłuższego czasu przyświecają mu dwie myśli w jego pracy twórczej: „Zdjęcie to wyrażanie wrażeń. Jeżeli piękno nie będzie istnieć w nas samych, to jak w ogóle będziemy mogli je zauważyć”? Ernst Haas „Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” Robert Bresson Jak sam o sobie mówi, wciąż się uczy.

Jego fotografia oddaje jak najbardziej naturalną sytuacje. Zarówno w fotografii reportażowej ja i pejzażowej stara się oddawać sytuację zastaną. Przemysław Dawid od wielu lat podróżuje, zarówno po Polsce jak i zagranicy. Sam określa siebie jako człowieka gór. Przeszedł z aparatem wielokrotnie większość gór w Polsce. Posiada w swoim archiwum ponad 150 sfotografowanych polskich zamków. Zakochany jest od lat w pojezierzu drawskim. Ma za sobą dwa rowerowe wyjazdy z Polski do Afryki oraz do Aten. Z aparatem zawędrował też do Izraela, Palestyny, Norwegii, Włoch i wielu innych bliższych lub dalszych Polsce krajów. Jednak na 20 lecie zdecydował się pokazać fotografie z naszego kraju. Znajdziemy w niej oczywiście kadry gór, zamków, rzeki Drawy, i innych zakątków naszego kraju w tym tych najbliższych znajdujących się w powiecie kołobrzeskim.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend