W kraju nadal Kołobrzeg kojarzony jest najbardziej z Festiwalem Piosenki Żołnierskiej (wyniki badań)

Podczas gdy niemal wszyscy kołobrzeżanie za najbardziej charakterystyczną imprezę miasta uznają Sunrise Festival, to przyjezdni z kraju kojarzą bardziej nasze miasto z … Festiwalem Piosenki Żołnierskiej. Tak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Fot. Na zdjęciu promenada wzdłuż ul. Rodziewiczówny. Archiwum

Na zlecenie LOT-u zbadano m.in. z jakimi wydarzeniami jest najbardziej kojarzony Kołobrzeg. Powstała w ten sposób topowa dziesiątka imprez. O opinię w tej sprawie pytano trzy grupy respondentów – kołobrzeżan oraz polskich i niemieckich turystów.

I tak, w badaniu 40 procent polskich turystów i 11 procent niemieckich najbardziej kojarzy Kołobrzeg z od dawna już nieorganizowanym Festiwalem Piosenki Żołnierskiej.

Kołobrzeżanie pytani, z czym im się kojarzy ich miasto, wymieniają na pierwszym miejscu Sunrise Festival, następnie Projekt Plaża TVN i Otwarcie Lata.

Nasi rodacy, którzy wybierają Kołobrzeg na wakacje lub inną formę wypoczynku wymieniają kolejno: Festiwal Piosenki Żołnierskiej, Noc Kabaretową i Powitanie Lata z Radiem.

Niemieccy turyści kojarzą Kołobrzeg ogólnie z piknikami i wydarzeniami na plaży, następnie z Sunrise Festival i Festiwalem Muzyki w Katedrze. Choć i tak najczęściej odpowiadali ankieterom po prostu „nie znam żadnego”.

Najrzadziej, o dziwo, wśród przyjezdnych był wymieniany Interfolk i imprezy biegowe.

3 komentarze

Napisz komentarz
 1. 22 marca, 14:04 Historyk

  Katastrofą dla miasta jest to że przez te lata nie wypracowano żadnego innego znaku rozpoznawczego.
  Absurdem jest wracać do tego co było. Choć czasem są i takie pomysły. Zamiast szukać i budować coś swojego. Janusz Gromek zniszczył otwarcie lata z telewizją. Dziś ta impreza zbliżała by sie do 20 lecia. Miano zaproponować coś w zamian..Rafał Kolikow brał udział w organizacji Dni Morza. Był to pomysł na wymianę za Otwarcie lata. I coż. Skończyło sie na jednym razie. Mimo że budżet otwarcia lata był połowe mniejszy niż dni morza nikt o nich nie słyszał. Tak Janusz Gromek zamknął coś ważnego… co budowałonwcześniej dwóch Prezydentów Kołobrzegu. Szkoda.

  Reply this comment
 2. 22 marca, 15:24 Kolo

  Historyk dokładnie tak jak piszesz. To że przez te lata miasto nie wypracowało nic konkurencyjnego to jest porażka. I to jest jedyny wniosek jaki z tego płynie.

  Reply this comment
 3. 22 marca, 22:53 Marlena110

  A może wzorem Opola zrobić coś w rodzaju muzeum Piosenki żołnierskiej, Przecież ludziom to się kojarzy jednoznacznie /jak widać z tej ankiety/ i chętnie by zobaczyli nagrania, gadżety itp z tamtych czasów,
  Przecież to był najbardziej wesoły i rozśpiewany festiwal w tamtych czasach,,

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend