W naszym okręgu PO i PSL nie dogadali się. Nie ma wspólnego kandydata na senatora

W okręgu obejmującym m.in. Kołobrzeg i Białogard w woj. zachodniopomorskim, w wyborach parlamentarnych kandydatem PO i całej Koalicji Obywatelskiej jest Janusz Gromek, były prezydent Kołobrzegu. Natomiast kandydatką PSL jest obecna senator PO, Grażyna Sztark.

Na zdjęciu Janusz Gromek, były prezydent Kołobrzegu. Fot. Archiwum

Jak donosi gazeta.pl „umowa, która w poniedziałek ma zostać przypieczętowana między Koalicją Obywatelską, PSL i Lewicą (SLD, Wiosną i Razem), zakłada, że w okręgach wyborczych do Senatu opozycja nie zabiera sobie nawzajem głosów. Ma obowiązywać zasada jeden okręg – jeden kandydat opozycji. Taki mechanizm ma zagwarantować, że do izby wyższej wejdzie więcej przedstawicieli opozycji, a mniej kandydatów PiS.”

Na Pomorzu Zachodnim jest porozumienie co do kandydatów w okręgach szczecińskim i stargardzkim. Opozycja postawiła na senatora PO, lekarza Tomasza Grodzkiego (Szczecin) i posłankę PO Magdalenę Kochan (Stargard). Takiej zgody zabrakło w okręgu wyborczym obejmującym m.in. Kołobrzeg.

 

2 komentarze

Napisz komentarz
  1. 20 sierpnia, 17:41 kilo

    Gromek senatorem ?! – świat faktycznie pędzi ku katastrofie

    Reply this comment
  2. 25 sierpnia, 11:37 Nickname

    Całe szczęście, że jest jakaś alternatywa dla niego. Co prawda Sztark to też nie jest idealna kandydatka, ale jak się ma głosować na Gromka, to lepiej nawet na PiS…

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend