W Ołużnej (gmina Gościno) doszczętnie spłonął dom. To było podpalenie?

You are currently viewing W Ołużnej (gmina Gościno) doszczętnie spłonął dom. To było podpalenie?

Wczoraj w nocy spłonął dom w Ołużnej. Ugaszenie pożaru zajęło strażakom trzy godziny. Wodę dowożono z centrum miejscowości oddalonej około kilometr od pożaru.

Fot. Fb/Ochotnicza Straż Pożarna w Gościnie

– Dom spłonął doszczętnie, całe szczęście nie był zamieszkały. – relacjonuja strażacy z OSP Gościno – O godzinie 23:30 wyjechaliśmy dwoma zastępami do Ołużnej w Gminie Gościno, gdzie miał płonąć pustostan. Po dojeździe pierwszego zastępu na miejsce KDR potwierdził zgłoszenie – cały budynek stał w ogniu. Niestety pracę strażakom podającym prąd wody na płonący budynek utrudniła linia energetyczna, która została zerwana w wyniku pożaru.

Po zabezpieczeniu linii przez pogotowie energetyczne i dojeździe zastępów GCBA i SCH z Kołobrzegu pożar gaszono także z kosza podnośnika hydraulicznego. Ze względu na brak hydrantu w pobliżu wodę dowożono z centrum miejscowości oddalonej około kilometr od pożaru. Po ugaszeniu ognia i niezbędnych pracach rozbiórkowych sprawdzono ponownie budynek pod kątem osób, które mogły przebywać w środku i przekazano pogorzelisko właścicielowi.

Działania trwały trzy godziny. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie podpalenie.

Dodaj komentarz