To koniec szukania firmy, która dokończy budowę CSW? Wójt: Kolejne przetargi już nic nie zmienią. Trzeba dołożyć pieniędzy

You are currently viewing To koniec szukania firmy, która dokończy budowę CSW? Wójt: Kolejne przetargi już nic nie zmienią. Trzeba dołożyć pieniędzy

Wczoraj gminni urzędnicy otworzyli koperty z ofertami, które wpłynęły w przetargu na dokończenie budowy Centrum Sportów Wodnych w Dźwirzynie. Jest lepiej niż ostatnio, bo ofert wpłynęło cztery, a nie jedna. Wciąż jednak opiewają one na kwoty wyższe niż gmina planuje wydać na ten cel.

Fot. Archiwum 

To już kolejny przetarg na dokończenie największej i niestety również dość pechowej gminnej inwestycji. Poprzedni zakończył się unieważnieniem, bo jedyna oferta, która wpłynęła opiewała na kwotę 7,3 mln zł. To ponad dwa razy więcej niż gmina planowała wydać na ten cel.

Wczoraj otwarto koperty w drugim postępowaniu. Rozstrzygnięcia jednak wciąż nie ma, bo znowu – firmy budowlane zażądały więcej niż gmina zarezerwowała na dokończenie CSW w swoim budżecie. Trzy z nich mieszczą się w widełkach 6,5-6,9 mln zł. Czwarta, złożona przez Hydrobudowę, jest najniższa – firma z Ustronia Morskiego zadeklarowała, że dokończy Centrum za 5,9 mln zł.

-Jest więc lepiej  niż ostatnio – mówi nam wójt Włodzimierz Popiołek – I to, mając na uwadze obecną sytuację na rynku, wydaje się realna cena. Kolejne przetargi już nic nie zmienią. Dlatego w najbliższy poniedziałek odbędzie sesja nadzwyczajna Rady Gminy. Złożę projekt uchwały o dołożeniu brakującej kwoty.

Przypomnijmy, że gmina wiejska Kołobrzeg szuka nowego wykonawcy, bo poprzedni w listopadzie 2019 roku zrezygnował i zszedł z placu budowy. Centrum pierwotnie szacowane na 11,5 mln zł stoi więc niedokończone, a gmina płaci za jego ochronę.

Jeżeli Rada Gminy zgodzi się dołożyć pieniędzy, wykonawca będzie miał czas na dokończenie budowy do lipca tego roku.

Budowa nowoczesnej bazy nie tylko dla żeglarzy, ale także miłośników takich sportów jak choćby kitesurfing, rozpoczęła się w sierpniu 2018 roku nad jeziorem Resko Przymorskie w miejscu starej przystani jachtowej.

Dodaj komentarz