W ostatni weekend wakacji policja zwiększa kontrole na drogach

You are currently viewing W ostatni weekend wakacji policja zwiększa kontrole na drogach

Przed nami ostatni wakacyjny weekend. Wiąże się to ze wzmożoną liczbą pojazdów na drogach. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba policjantów ruchu drogowego i prewencji.

Od 30 sierpnia do 1 września spodziewamy się na drogach większego ruchu w tym m.in. zbiorowych przewozów dzieci i młodzieży autokarami oraz wzmożonego natężenia ruchu na drogach wyjazdowych i dojazdowych do i z miejscowości wypoczynkowych.

W związku z tym policja zwiększa liczbę policjantów, którzy będą pilnowali bezpieczeństwa na drogach. Oprócz kontroli prędkości, policjanci zwrócą szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, szczególnie dzieci. Funkcjonariusze będą również sprawdzać stan techniczny pojazdów.

W czasie ubiegłorocznych wakacji na drogach naszego województwa doszło do 263 wypadków, w których śmierć poniosło 31 osób, a 299 zostało rannych. `
– Radzimy, aby przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny pojazdu i wyposażenie. – mówią mundurowi. –  Zaplanujmy trasę podróży uwzględniając warunki atmosferyczne. Zapewnijmy sobie dużo czasu na podróż, gdyż nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze. Po dwóch, trzech godzinach jazdy róbmy przerwy w bezpiecznym, wyznaczonym miejscu.

Policjanci przypominają też o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego, a w szczególności apelują o rozwagę i rozsądek na drodze.

 

Dodaj komentarz