W sobotę kolejny marsz. Protestujący wybrali symboliczną datę. Jest ważna nie tylko dla kobiet

W najbliższą sobotę, czyli 28 listopada w 102. rocznicę uzyskania przez kobiety w Polsce praw wyborczych, ulicami Kołobrzegu przejdzie kolejny marsz protestujących po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji z 22 października (od tamtej pory katalog postulatów znacząco się poszerzył).

Marsz wyruszy spod ratusza o godz. 17.

Od organizatorów z Czarnego Kołobrzegu i Strajku Kobiet Kołobrzeg: Wszyscy już MAMY DOŚĆ! My, my kobiety, LGBT, gastro, lekarze, nauczyciele, lekarze, ratownicy medyczni, przedsiębiorcy, niech przyjdzie każdy! SOLIDARNIE! Każdy, kto jest WKURWIONY!
Wielu z Was tęskniło za pierwotną formą protestu. Oto jesteśmy, dla Was, o 17:00 pod ratuszem, w sobotę 28 listopada!

Po raz kolejny SOLIDARNIE wychodzimy na ulicę! Protestowaliśmy grzecznie, pokojowo, symbolicznie, tworzyliśmy happeningi, rozmawialiśmy, tworzyliśmy petycje. Czas wrócić do korzeni!
Czas pokazać, ze nie ustąpimy, nie damy się zastraszyć!
Grzecznie już było, teraz jesteśmy poirytowani i ZDETERMINOWANI!

28 Listopada jest dla nas niezwykle ważną datą. Dokładnie 102 lata temu kobiety zyskały w Polsce prawa wyborcze. Ponadto miesiąc temu miał miejsce największy w Kołobrzegu protest, ulicami miasta przeszło nas 5000 ludzi! Nie dajmy NIKOMU zapomnieć o tej ważnej dacie! – napisali w mediach społecznościowych organizatorzy przemarszu (pisownia oryginalna).

marsz - W sobotę kolejny marsz. Protestujący wybrali symboliczną datę. Jest ważna nie tylko dla kobiet

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend