Warsztaty dziennikarskie w Adebarze 27 i 30 marca oraz 3 kwietnia. Wstęp wolny

27 i 30 marca, a następnie 3 kwietnia – Fundacja Północna 28 i Laboratorium Kultury „Adebar” zapraszają na warsztaty dziennikarskie „Morze informacji czy może fake newsów?”. Start o godz. 18. Wstęp wolny.

Dawno, dawno temu…narodził się internet. Rewolucja cyfrowa całkowicie zmieniła wartość informacji i komunikację między ludźmi. A później pojawił się fake news – pojęcie, które całkowicie zawojowało świat medialny, społeczny i polityczny. Czy naprawdę wiemy, o czym czytamy, jak to rozumiemy i co następnie przekazujemy dalej? Według ostatnich badań Eurostatu jedynie 20 procent internautów weryfikuje część informacji znalezionych w sieci. A Ty, do której grupy należysz?

Fake newsy to jeden z bloków tematycznych, które poruszymy podczas młodzieżowych warsztatów dziennikarskich organizowanych przez Fundację Północna 28. Jeśli jesteś zainteresowana/y pracą dziennikarza, chcesz posłuchać i podyskutować o współczesnych mediach, sprawdzić swoje umiejętności lub po prostu fajnie spędzić czas – jesteś tą osobą, na którą czekamy.

Wstęp wolny! Warsztaty adresowane są do uczniów ostatnich dwóch klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich.

Projekt dofinansowany z programu Społecznik 2022-2024.

PS 2022 baner 1024x768 - Warsztaty dziennikarskie w Adebarze 27 i 30 marca oraz 3 kwietnia. Wstęp wolny
logo PZ 1024x768 - Warsztaty dziennikarskie w Adebarze 27 i 30 marca oraz 3 kwietnia. Wstęp wolny
logo KARR 1024x293 - Warsztaty dziennikarskie w Adebarze 27 i 30 marca oraz 3 kwietnia. Wstęp wolny

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend