Warto poprosić policję o sprawdzenie autokaru, którym wysyłamy dzieci na ferie. Ostatnia taka kontrola wykazała usterkę drążka kierowniczego

You are currently viewing Warto poprosić policję o sprawdzenie autokaru, którym wysyłamy dzieci na ferie. Ostatnia taka kontrola wykazała usterkę drążka kierowniczego

W związku z wyjazdami na ferie, zwłaszcza dzieci i młodzieży, Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu informuje o możliwości dokonania na wniosek organizatorów wycieczki, rodziców lub opiekunów kontroli trzeźwości kierowców oraz stanu technicznego autokarów. W miniony weekend taka kontrola pozwoliła ujawnić nieprawidłowości.

W miniony weekend taka kontrola przeprowadzona została w Ustroniu Morskim, gdzie z miejsca zbiórki grupa dzieci wyjeżdżała na zimowisko w góry. Tam mundurowi poddali badaniu zarówno kierowcę jak i obsługiwany przez niego autokar. Trzeźwość mężczyzny i posiadanie przez niego wymaganej dokumentacji nie budziła zastrzeżeń, ale pojawiły się takie przy kontroli stanu technicznego pojazdu.

Policjanci Ruchu Drogowego z kołobrzeskiej policji  stwierdzili usterkę techniczną układu kierowniczego pojazdu, polegającą na nadmiernym zużyciu końcówki drążka kierowniczego wzdłużnego, przez co niemożliwe było dopuszczenie pojazdu do ruchu.

Jego właściciel przyjechał na miejsce wraz z mechanikiem i usunęli usterkę. Dzieci na naprawę autobusu czekały 2 godziny. Pojazd ostatecznie został dopuszczony do ruchu i dzieci bezpiecznie pojechały na wycieczkę.

Policja apeluje, aby właściciele pojazdów wykonujących usługi przewozowe, systematycznie kontrolowali ich stan techniczny a w szczególności: układ kierowniczy, układ hamulcowy, oświetlenie, ogumienie i wyposażenie a wszystko to w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego a nie tylko przewożonych osób.

Dodaj komentarz