Ważne zmiany planistyczne. Miasto zmienia przeznaczenie trzech działek (WIDEO)

Podczas sesji Rady Miasta 29 września 2021 r. radni zajmą się m.in. trzema uchwałami wywołującymi zmiany w planach zagospodarowania przestrzennego.

Są to: uchwała w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części Kołobrzegu „5-Trzebiatowska”. Dokładnie dla terenów położonych przy ul. 6 Dywizji Piechoty. Chodzi o umożliwienie zaprojektowania tam nowej bazy Komunikacji Miejskiej. Zmiana w planie umożliwi rozpoczęcie przygotowywania projektu.

Druga uchwała dotyczy zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla „Podczele II”.

-Niestety miejska interpretacja istniejącego planu zagospodarowania różni się od interpretacji Starostwa Powiatowego – mówi prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska – To sprawia, że zwycięski projekt z budżetu obywatelskiego, czyli budowa skateparku, nie może zostać od razu zrealizowana. Chcemy więc zmienić plan tak, aby ta instalacja mogła tam powstać.

Trzecia uchwała dotyczy również zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W tym przypadku chodzi o Uzdrowisko Wschód – działka ul. T. Kościuszki. Ta uchwała to kontynuacja porządkowania sytuacji prawnej dla działki położonej pomiędzy ulicami Kościuszki, Fredry i Sikorskiego. 

Podczas krótkiego briefingu Anna Mieczkowska mówiła także o zmianach w budżecie miasta. Magistrat może sobie dopisać po stronie dochodów 2,9 mln zł, które pozyskało z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa do budowy mieszkań na osiedlu Witkowice.
Przypomnijmy, że obecnie trwa projektowanie, a pierwszy etap inwestycji składa się z 4 budynków o 6 kondygnacjach,  po 31 mieszkań, łącznie zostanie oddane do użytku 124 lokale mieszkalne, a także droga wewnętrzna i 233 miejsca postojowe. Harmonogram przewiduje, że budowa pierwszego budynku mogłaby rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Miasto pozyskało także fundusze z Samorządowego Funduszu Dróg Lokalnych – na remont ulicy Westerplatte. Kwota ta jeszcze nie jest ujęta w tej uchwale, prawdopodobnie do budżetu zostanie wpisana w październiku.

Więcej w materiale wideo.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend