Więcej przeładunków w kołobrzeskim porcie. To najlepszy wynik wśród małych i średnich portów na Pomorzu Środkowym

Od początku stycznia przy nabrzeżach kołobrzeskiego portu przeładowano ponad 79 tysięcy ton ładunków, tj. o 25 tysięcy ton więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.


Ponad 50 proc. to kłody drewniane (25,3 tys. ton) i kruszywo (14,9 tys. ton). Kolejne wzrosty przeładunków zanotowano również w przypadku surowca rybnego. W I kwartale ubiegłego roku przeładunki ryb osiągnęły poziom 15 tysięcy ton. Natomiast do końca marca 2021 roku przeładunki ryb wyniosły 20,2 tysiąca ton.

Podobnie jak w ubiegłym roku dominują gatunki ryb tj.: stornia, śledź, szprot, witlinek tobiasz i dobijak, pojawiły się także gatunki, które przez cały ubiegły rok nie zostały odnotowane, jak solena, okoń, ciernik, makrela, łosoś, szkarłacica. To również znaczący wzrost na tle konkurencyjnych portów i najwyższy wynik wśród małych i średnich portów na Pomorzu Środkowym.
W I kwartale 2021 r. w Kołobrzegu obsłużono 30 statków towarowych, kiedy w analogicznym okresie ubiegłego roku takich statków obsłużono 18. Przełożyło się to na wzrost w obrotach towarowych o 19,5 tysięcy ton (33 %).

przeładunki 1 - Więcej przeładunków w kołobrzeskim porcie. To najlepszy wynik wśród małych i średnich portów na Pomorzu Środkowym

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend