Władze Kołobrzegu stanowczo apelują do premier

Władze Kołobrzegu chcą wysłać apel o intensyfikację prac na drodze S 11. Adresatem jest premier RP i Minister Infrastruktury i Budownictwa.

Na zdjęciu S 11 na wysokości Jarocina. Fot. GDDKiA.

Droga ekspresowa S11 Koszalin–Piekary Śląskie ma mieć w sumie ok. 550 km. Prowadzi w większości śladem obecnej drogi nr 11 przez województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie, opolskie i śląskie.  Ma łączyć kurorty środkowego wybrzeża Bałtyku przez Koszalin, Piłę, Poznań, Ostrów Wielkopolski, Lubliniec, Bytom i Górnośląski Okręg Przemysłowy. 

Teraz władze Kołobrzegu chcą wysłać apel o intensyfikację prac przy S 11. Projekt uchwały w tej sprawie trafi na najbliższą sesję Rady Miasta 20 października. Projekt apelu, który miałby zostać wysłany publikujemy poniżej.

„Apel Rady Miasta Kołobrzeg w sprawie intensyfikacji prac związanych z budową drogi ekspresowej S11

Rada Miasta Kołobrzeg zwraca się do Premier Rządu RP oraz Ministra Infrastruktury i Budownictwa ze stanowczym apelem o intensyfikację prac związanych z budową drogi ekspresowej S 11, ujętej w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 – 2023 oraz o zapewnienie środków finansowych na realizację inwestycji na całym jej przebiegu. Rada Miasta Kołobrzeg uznaje realizację drogi ekspresowej S 11 za projekt o kluczowym znaczeniu, służący rozwojowi gospodarczemu ośrodków lokalnych, położonych wzdłuż tego szlaku drogowego bądź znajdujących się w pośrednim jego oddziaływaniu. Budowa drogi S 11 warunkuje rozwój gospodarczy i zapobieganie dalszej degradacji
powiązań transportowych zachodniej Polski, łącząc północ z południem naszego kraju. Niniejszy Apel Rada Miasta Kołobrzeg kieruje do Premier Rządu RP oraz Ministra Infrastruktury i Budownictwa.”

Jednocześnie prezydent Kołobrzegu jest dziś w Krakowie na spotkaniu z innymi samorządowcami z regionów przez które przebiega S-11. Wspólnie mają zabiegać właśnie o szybsze tempo prac nad tą kluczową dla tych samorządów drogą. Na zdjęciu m.in. z prezydentem Słupska – Robertem Biedroniem.

Fot. FB/Janusz Gromek Prezydent miasta Kołobrzeg

prezydent - Władze Kołobrzegu stanowczo apelują do premier

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend