Wtorek, Biblioteka, warsztaty „Wiadomości ze świata”, godz. 11, wstęp wolny

Jak ocenić wiarygodność informacji znalezionej w Internecie? Jak rozpoznać informację fałszywą (tzw. fake news?) Co zrobić, by spojrzeć na to samo wydarzenie z innej perspektywy? Już 20 marca Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza mieszkańców do udziału w warsztacie „Wiadomości ze świata”. Spotkanie odbywa się w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii„Tydzień z Internetem”.

Scenariusz warsztatu został przygotowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa i Polską Akcję Humanitarną. Na osoby, które zjawią się w Bibliotece będzie czekać… gra. Trzeba będzie wcielić się w rolę reporterów i reporterek odpowiedzialnych za rubrykę popularnego serwisu internetowego „Wiadomości ze świata”. Dziennikarskie drużyny otrzymają do wykonania cztery zdania, dzięki którym lepiej przygotują materiały do swojego serwisu.

Biblioteka kołobrzeska do akcji włącza się rokrocznie. W tym roku do uczestnictwa zaprasza osoby po 50 roku życia. Tej grupie, a w szczególności członkom Bibliotecznej Akademii Cyfrowej,  chce pokazać siłę Internetu trochę inaczej. Każda osoba, która weźmie udział w kampanii, będzie miała okazję poznać między innymi czynniki, które wpływają na to jak odbieramy i rozumiemy docierające do nas informacje o świecie.

Spotkanie odbędzie się 20 marca o godzinie 11. w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Jana Frankowskiego 3 (klub Kolabrega)

Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. W Polsce odbywa się już po raz ósmy.  W dotychczasowych edycjach wzięło udział ponad 2.000 instytucji i blisko 75.000 osób. Koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa All Digital, w Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z partnerami.

Więcej informacji: Halina Filip lub Lauretta Ziętala, telefon 943522870, info@biblioteka.kolobrzeg.pl.

Żródło:MBP

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend