Wtorek, klub Centrala, pokaz filmu „Stabat Mater Dolorosa”, godz. 20, wstęp wolny

Fragment recenzji: „Musical oparty o płytę SIKSY „Stabat Mater Dolorosa” to performatywna realizacja marzenia o robieniu kina, gdzie zarówno marzenie, jak i kino jest żuciem gumy balonowej od dawna pozbawionej smaku.

Nostalgiczne zaproszenie do roztańczonej opowieści o dziewczynie, która wraca do czasów dzieciństwa, kiedy to przebierała się za różne kobiety, używając do tego szafy swojej mamy i wchodziła w role po to, by zadowolić samą siebie.

Ten film to narzędzie do rekonstrukcji scen szczenięcych, a także barokowe pożegnanie z brokatem i jednorożcami. Stabat Mater Dolorosa wchodzi jak bagnet w posturę współczesności i całym swoim ciałem serwuje mikro-performanse wykonywane na własną odpowiedzialność.

Muzyka SIKSY jest scenariuszem, który postaci odrzucają, odgrywają, mielą, wypluwają, negują, potęgują, a kamera Piotra Machy jest jednym z narzędzi zbrodni, którym SIKSA chciałaby osobiście roz….ać współczesność. Jest to język sztuki jakim SIKSA posługuje się od 2014 roku niemalże niezauważenie. Pistolet, dziewczyna i śmierć – to jest właśnie współczesność.”

REŻYSERIA: Piotr Macha + SIKSA
SCENARIUSZ: Stabat Mater Dolorosa
WYSTĘPUJĄ: sam zobacz
PRODUKCJA: CINŻKI DIY

Start: 7 maja 2019 r. | 20:00
Centrala Klub Muzyczny
Wąska 1, 78-100 Kołobrzeg
Bezpłatne

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend