Wypadek w Nieżynie. Prowadził samochód z dwoma promilami alkoholu w organizmie

W poniedziałek o godzinie 16.00 policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Nieżynie (gmina Siemyśl). W rozmowie ze świadkami funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia – wyjeżdżający z drogi podporządkowanej Mercedes zderzył się z prawidłowo jadącym Volkswagenem.

Kierowca Mercedesa odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci wraz ze zgłaszającym udali się w rejon ucieczki Volkswagena, gdzie po chwili przy drodze zauważyli odpowiadającego rysopisem kierowcę. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu. Okazało się, że w organizmie miał ponad 2 promile.

W trakcie zatrzymania i sprawdzaniu, czy mężczyzna nie posiada przy sobie niebezpiecznych przedmiotów policjanci ujawnili blisko pół grama marihuany. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za posiadanie narkotyków i spowodowanie kolizji.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat i utrata uprawnień. Policjanci apelują o reagowanie na wszelkie sytuacje, w których osoba nietrzeźwa chce wyjechać na drogę. Każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stwarza realne zagrożenie dla siebie i innych korzystających z drogi.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend