Wytwórnia muzyczna Plaża Zachodnia z Kołobrzegu wydała dwa kolejne tytuły

Kołobrzeska wytwórnia muzyczna Plaża Zachodnia wypuściła właśnie dwie nowe kasety – duetu Earth Universal „Curtains of silence hung about the thing”  i „Suvclatters” Jazznoize & Miguel A. Garcia.

Plaża Zachodnia to wytwórnia muzyczna z Kołobrzegu, która coraz lepiej radzi sobie na rynku. Właśnie ukazały się dwie kolejne kasety z tym labelem.

–Plaża Zachodnia powstała jako portal, głównie na Facebooku, który miał informować o tematyce związanej ze sceną niezależną i muzyką – ogólnie mówiąc – elektroniczną i eksperymentalną, która w międzyczasie zaczęła powstawać w Kołobrzegu. – mówił w rozmowie z nami Maciek Jaciuk z Plaży Zachodniej – Szybko jednak zaczęliśmy też wydawać płyty. Oprócz tego, że wciąż informujemy o tym co się dzieje na naszej lokalnej i teraz już nie tylko lokalnej scenie, organizujemy też eventy związane z naszą muzyką, a myślimy żeby tą naszą działalność jeszcze poszerzyć. Dużo też koncertujemy. Dziś jesteśmy pełnoprawną wytwórnią. Wypuszczamy płyty i kasety. Udało nam się pokazać kilka ciekawych tytułów i artystów, a nasze płyty docierają do najbardziej opiniotwórczych dziennikarzy w kraju. Ostatnio pisali o nas też za granicą.

Od kilku dni możemy kupić najnowsze muzyczne propozycje Plaży. Jest to „Curtains of silence hung about the thing” duetu  Earth Universal i „Suvclatters” Jazznoize & Miguel A. Garcia.

Muzyka „Ziemi Uniwersalnej” łączy elektro-akustyczną improwizację, przestrzenie miksowanych nagrań terenowych z wyrywającymi się żywiołowymi rytmami w nie-koniecznie-europejskim metrum. Duet tworzą Jeff Gburek i Hubert Wińczyk.
Z kolei Miguel A. García z Kraju Basków jest jednym z najbardziej dynamicznych artystów dźwięku na hiszpańskiej scenie. Jego praca koncentruje się głównie na kompozycji i improwizacji elektroakustycznej.

Muzyki można posłuchać na platformie Bandcamp. „Curtains of silence hung about the thing” MC (PlZ 016/18) znajdziemy pod adresem https://plazach.bandcamp.com/…/curtains-of-silence-hung-abo…

„Suvclatters” MC (PlZ 017/18) https://plazach.bandcamp.com/album/suvclatters

Sam profil Plaży Zachodniej znajduje się pod adresem https://plazach.bandcamp.com/

Kasety można kupić na Bandcampie, a po weekendzie również na 8merch.camp lub w samym wydawnictwie ( kontakt przez profil na Facebooku). Kosztują 20 zł.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend