Zejście na plażę Zachodnią może w tym tygodniu. Winda najwcześniej w marcu

Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu zakończy się budowa tarasu widokowo-wypoczynkowego z zejściem na plażę Zachodnią. Platforma elektryczna, która ma ułatwić dostanie się na plażę niepełnosprawnym ma zostać zainstalowana najwcześniej w marcu.

Pojechaliśmy dziś sprawdzić na jakim etapie jest budowa tarasu widokowo-wypoczynkowego na plaży Zachodniej. Wejście na taras od strony parku wciąż zagradza druciana siatka, a wejście na schody od strony plaży nie gorzej chroni wielka, przymarznięta dziś kałuża.

Odbiór tarasu zaplanowano jeszcze w tym tygodniu. Nie ma jednak pewności, że uda się tego terminu dotrzymać. Jeszcze później powstanie elektryczna platforma (winda) dla niepełnosprawnych. Ale to akurat jest zgodne z planem, bo instalacja będzie montowana i czynna tylko w ciepłych porach roku.

Przypomnijmy, nowy taras powstaje w miejscu zniszczonego przez zeszłoroczne sztormy, starego obiektu tego typu. Taras ma 115,08 m kw powierzchni. Nawierzchnia jest wykonana z desek kompozytowych, a balustrady ze stali nierdzewnej i wypełnione od strony morza szkłem hartowanym.

Na tarasie mają się znaleźć m.in. ławka modułowa okrągła, 4 komplety ławek, stojaki na rowery, kosze i maszt flagowy. Miasto na inwestycję wyda 1,2 mln zł.

zejście - Zejście na plażę Zachodnią może w tym tygodniu. Winda najwcześniej w marcu zejście3 - Zejście na plażę Zachodnią może w tym tygodniu. Winda najwcześniej w marcu

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 23 stycznia, 20:20 Jak to wygląda

    Dramatycznie to wygląda…

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend